PSGnet Home Page
Humor
 
Starinky v humore
 
Rôzne iné zvyšky...
2380.

Mladý muž dlho nerozhodne hľadí do očí vyvolenej, až sa napokon odhodlá: "Drahá, chcela by si nosiť moje meno?" "Neblázni, ja sa predsa nemôžem volať Fero."

Soňa, Revúca
2375.

Prídu dvaja opilci a vidia jedného psa. "To je buldok!" "Nie! To je doga!" "Nie! To je buldog." "To je určite doga!" V tom príde medzi nich tretí opilec. "Že je to buldog!" "Že je to doga." "Ktorého myslíte?" "Toho v pravo alebo toho vľavo?"

Ján, Myjava
2368.

Pýta sa učiteľ žiaka: "Opíš mi, ako vyzerá krava." Žiak odpovedá: "Nó, má dve uši, štyri nohy a potom má to čo má mačka." Učiteľ: "A z čoho sa skladá pes?" Žiak: "Má tiež štyri nohy, dve oči a potom vyzerá ako mačka." Učiteľa to už poriadne naserie a tak sa opýta: "Ako potom vyzerá ryba?" Žiak: "Nó, má plutvy, šupiny, ale keby bola mačka, ..."

Kristína, Trnava
2362.

"Hovor si čo chceš, no opice sú oveľa múdrejšie ako ľudia." "Prečo?" "Nezačali hovoriť, aby nemuseli pracovať."

Sardana, Slovensko
2351.

Viete, čo hovoria eskimáčky svojim deťom ako prvé? "A nie aby ste jedli žltý sneh!"

Kika, Trenčín
2349.

Správy: Teroristi, ktorý obsadili vinný sklep v Pavloviciach už štvrtý deň nemôžu sformulovať svoje požiadavky.

Kika, Trenčín
2348.

Rozhovor na zástavke autobusu: "Pán šofér, otvorte zadok, natlačím vám tam kočiar."

Kika, Trenčín
2344.

V Rusku: "Čo si dáme ako predjedlo?" "Po deci vodky." "A hlavné jedlo?" "Po dve deci vodky." "A čo budeme piť?" "Odovzdáme prázdne fľaše a potom sa uvidí."

Miro, Brezno
2342.

Vraví šéf zamestnancovi: "Je mi veľmi ľúto, že ste dali výpoveď." "Naozaj?" "Áno. Tak som sa tešil, že vás jedného dňa vyhodím."

Miro, Brezno
2340.

Stretnú sa dvaja susedia: "Koľko kotúčov tapiet ste kúpili, keď ste tapetovali byt?" "Desať." Po týždni sa stretnú znova. "Mne celkom stačilo sedem pán sused." "No, mne vtedy tiez."

Miro, Brezno
2338.

"Ujo, vy ste policajt?" "Nie, chlapče, ja som železničiar." "... to som sa len tak sprosto zadíval."

Kika, Slovensko
2330.

Jožo machruje pred Ančou: "Anča raz som sa bil z veľkým medveďom, bola to veľká bitka raz on na mne, raz ja pod ním."

mis/2000, zemak
2326.

Jeden rybár chytil morskú pannu. Chvílu si ju obzerá a nakoniec ju hodí do vody. Vedľa stojaci rybár sa ho pýta: "Prečo?". On odpovedá: "Ako?"

Kika, Trenčín
2312.

Dvaja policajti zastavia farára na aute a pýtajú sa ho: "Čo veziete?" "Ale, len nový bojler." "Dobre, môžete pokračovať." Keď farár odíde, jednému policajtovi to stále nedá pokoj a pýta sa toho druhého: "Ty a vieš vôbec, čo je to ten bojler?" "Ja neviem, ty si chodil na náboženstvo."

Kika, Trenčín
2307.

Vedecký pracovník robí výskum životných funkcií muchy. Odtrhne 1. nohu, povie mucha bež a mucha beží. Zaznamená to. Odrhne 2. nohu, povie mucha bež a mucha beží. Zaznamená aj toto. Odtrhne 3. nohu, povie mucha bež a mucha beží. Dôkladne zaznamená aj tento poznatok. Odtrhne 4. nohu, povie mucha bež a mucha nič, ešte raz mucha bež a mucha nič. Tak zaznamenal: po odtrhnutí 4. nohy je mucha hluchá.

Noname, Bahon
2298.

Traja v blázninci. Jeden kýchne, druhý povie: "na zdravie" a tretí povie: "nalejte aj mne!"

Mmm, Slovensko
2292.

Príde chlapček do mäsiarstva a pýta sa: "Ujo, máte bravčovú hlavu?" "Ano, chalpček." "Hehe, tak vám treba!"

Daniel, Banská Bystrica
2287.

"Proč jsi nebyl včera ve škole?", ptá se učitel žáka. "Musel jsem odvést krávu k býkovi." "A to nemohl udělat tvůj otec?" "Né, to musel udělat býk."

Jaro, Brezno
2285.

Stretli sa dvaja kamaráti a išli to zapiť do reštaurácie. Keď sa posadili k stolu, jeden poznamenal: "Mám rád, keď je na stole kytica kvetov." "Prečo? Si snáď vegetarian?"

Miro, Brezno
2284.

Polícia pri cestnej kontrole našla v kufre jedného vodiča 10 kindžalov. "Pane, to je nedovolené ozbrojovanie!" "To nie sú zbrane, ja som z cirkusu a mám to na žonglovanie!" "Kecáte. Ukazte." Šofér vezme všetkých 10 kindžalov a predvádza svoje artistické číslo. Práve ide okolo auto s postaršími manželmi a on hovorí: "Drahá, to mam ale šťastie, že som prestal piť. Podívaj sa, ako sa dnes robi kontrola na alkohol!"

Miro, Brezno
2277.

Spýtali sa Vaška Veškrna ako sa povie "manželka kuriča" po česky. "Hehm, hehm, ..., choť topiče".

Miro, Zvolen
2269.

Z Číny prišli do Ameriky traja Číňania: Bu, Chu a Fu. Rozhodli sa, že si "zamerikanizujú" mená. Bu sa premenoval na Buck, Chu na Chuck a Fu sa radšej vrátil do Číny.

Kika, Trenčín
2268.

V teste majú žiaci 6. triedy dopísať: Prasa sa oprasilo, krava sa otelila, mačka sa okotila. Jožko dopísal Žralok sa ožral.

Richard, Bratislava
2265.

Nová učiteľka zemepisu mala prvú hodinu v triede, pred ktorou se trasli aj skúsení profesori. Po začiatku hodiny se ostatní pedagógovia zhromaždili v zborovni a tipovali, koľko minút vydrží. Ale trieda zostala zavretá až do zvonenia. Potom začali na prestávku vycházať podozrivo kľudní a zamyslení žaci, niektorí mierili rovno do knižnice. A tak začali ťahať z učiteľky, ako to dosiahla, až im to nakoniec prezradila: "Najskôr som ich ohromila a potom dorazila." "A to ako?" vyzvedajú profesori. "Keď som vošla do triedy, pozdravila som: 'Ahoj zasrani!' a oni zostali stáť s otevrenými hubami. Tak som sa ich opýtala: 'Viete, čo je to prezervatív?' 'Áno.' 'A vie ho niekto natiahnuť na glóbus?' Lenže nikto nevedel, čo je to glóbus a tak to začali zisťovať."

Miro, Brezno
2264.

"Ocinko, kto je to vodič?", pýta sa malý chlapček. "Vieš synáčik, to je taký človek , ktorý udržuje chodcov v dobrej bežeckej kondícii", hovorí otecko.

Miro, Brezno
2255.

Pani učiteľka vyvolá Pepíčka. "Pepíčku, čo spravíš, keď je za tebou veľryba?" "Neviem." "A čo spravíš, keď je na stene mucha?" "Neviem." "No keby si vedel, čo spravíš, keď je pred tebou riaditeľ?" "Neviem." "Pepíček príde domov." "Tatko, čo spravíš, keď je za tebou veľryba?" "Zastrelím ju harpúnou." "A čo spravíš, keď je na stene mucha?" "Plesnem ju papučou." "No a čo spravíš, keď si pred riaditeľom?" "Pozdravím ho." Pepíček ide na druhý deň do školy. "No Pepíčku opýtame sa zas. Čo spravíš, keď je za tebou veľryba?" "Pozdravím ju." Cha cha!" "A čo spravíš, keď je na stene mucha?" "Zastrelím ju harpúnou. Cha cha!" "No a čo spravíš, keď si pred riaditeľom?" "Plesnem ho papučou. Cha cha!"

Ján, Myjava
2250.

Učiteľ žiakovi: "Keby si mal sedem jabĺčok a ja by som ťa o dve poprosil, koľko by ti ich zostalo?" "Sedem!"

Pietro, Slovensko
2246.

"Pane, vy ste černoch?" "Áno, ako ste to spoznali?" "Podľa prízvuku!"

Monkey, Prievidza
2231.

Vošli do jaskyne tri hladné babky a vyšli dve najedené.

Belo, B.Bystrica
2227.

Príde Jack do autobusu, vytasí kolt a vraví: "Jack nikdy neplatí!" Všetci, že O.K.. Ide druhý krát a urobí zase to isté a zase všetci, že O.K. Vodičovi to nedá a zavolá revízora a čakajú na Jacka. Jack konečne príde a vraví: "Jack nikdy neplatí!" Na to sa revízor pýta že prečo. "Lebo Jack má preukážku."

Zvolen,
2222.

Nedráždi hovno, nech nesmrdí!

Dalibor, Častkov
2221.

"Čo vás bolí?", pýta sa lekár sedliaka. "Všetko prosím pekne." "Ukážte jazyk!" "Sedliak ukáže." "A čo strana?", pýta sa lekár na trávenie, "Ľudová", doznáva pacient. "Myslím stolica", spresňuje doktor, "Trenčianska", prosím pekne.

Dalibor, Častkov
2214.

Sedi muž pri bare a hovori barmanke: "O tom či večer pôjdem do baru rozhodujem hádzaním kociek. Keď hodím šestku tak idem. Dnes som musel hádzať 43 krát!"

Robinson, Stará Mladá
2209.

Ide človek po ulici a vykrikuje: "Menštruácia, menštruácia!" Jeden ho pristaví: "Čo vám je veď, to je demonštrácia a nie menštruácia!" "Nemáš to jedno aj tak potečie krv!"

Dalibor, Častkov
2208.

Ide zhrbená starká po ulici a nesie tašky. Vyzerá akokeby nevládala. Zastaví ju mládenec a pýta sa jej: "Starká, netreba vám pomôcť s tými ťažkými taškami?" "Nie synku ja nesiem iba polystyrén."

Peto, Košice
2195.

Na nuda pláži sa stretnú muž a žena. Muž sa začne zoznamovať: "Teší ma!" A žena: "No vidím!"

SSMD, Slovensko
2193.

Príde farár k novomanželom na návštevu. Žena leží v posteli nahá a hovorí: "Miláčik to si ty?" a farár odpovedá: "Nie ale som z tej istej firmy."

Miloš, Trenčín
2182.

Bodaj by si bol ako lampa! Cez deň by si visel a v noci horel!

Dalibor, Častkov
2181.

Kto dal čo svetu? Mojžiš - zákon. Ježiš - svedomie. Marx - vedomie. Freud - podvedomie. Einstein riekol - všetko je relatívne.

Dalibor, Častkov
2179.

Jedného dňa v Raji Eva zvolala k Pánu Bohu: "Pane Bože, mám problém!" "Aký máš problém, Eva?" "Pane, ja viem, že si mi stvoril a zaplnil túto rajskú záhradu hojnosťou zveri, vrátane toho zábavného hada, ale ja som strašne nešťastná." "Prečo Eva", ozvalo sa z hora. "Pane, cítim sa osamelá a na tie jablká sa už nemôžem pozerať." "Dobre Eva, v tomto prípade by som mal riešenie. Stvorím ti muža." "A čo je to muž Pane?" "Muž bude nedokonalé stvorenie s agresívnymi tendenciami, egoistické a neschopné s tebou súcitiť alebo ťa správne vypočuť. Nebudeš to mať s ním ľahké, spôsobí tie nejednu ťažkú chvíľu, no bude väčší, rýchlejší a svaly bude mať vyvinutejšie ako máš ty. Bude zručný v boji, kopaní do lopty, v honbe za štvornožcami a v posteli to tiež nebude zlé." "To neznie až tak zle", odvetí Eva s ironicky zdvihnutým obočím. "Môžeš ho však mať len pod jednou podmienkou", povedal Stvoriteľ. "A aká je, pane?" "Vždy a za každých okolností ho musíš nechať v presvedčení, že som ho stvoril prvého."

Samo, Trenčín
2178.

Príde šéf ráno do firmy a hovorí sekretárke: "Dnes v noci sa mi o vás snívalo" a sekretárka na to: "To nič to sa vyperie!"

Sandra, Sobrance
2165.

70 ročný strýko oslavuje jubileum a na staré kolená má ešte vedľa sebe 20 ročné žabky. Jeho najmladší synovec sa ho pýta: "Strýko ako to, že máš také krásne slečny pri sebe, veď si škaredý ako noc a bohatý tiež nie si?!" Strýko sa len diaboľsky uškrnul a oblizol si obočie.

Scaraba, Dubnica
2164.

Beží Arab po púšti a naháňa ho lev. Arab beží z posledných síl, lapá po dychu až nakoniec padne vyčerpaný na zem. Lev k nemu dobehne a hovori: "Mňa sa nemúsíš báť, ja som Lev Nikolajevič Tolstoj!"

Sanny, Senica
2148.

Nad kočárkem se sklání starší paní a ptá se: "Čípak je tohle krásné děťátko?" - "To ještě nevím, zítra máme jednání u soudu."

Pietro, Česko
2144.

Manželka se ptá manžela: "Kam jsi dal těch 200 korun, co jsi dostal na nákup?" "Jednomu staršímu muži." "Odkdy jsi takový lidumil? Co vlastně ten chlap dělal?" "Čepoval pivo."

Pietro, Česko
2143.

Přijde muž do baru, zamíří k pultu a říká: "Rychle, rychle, dvě dvojitý vodky než to přijde!" Barman mu naleje, on je do sebe hned hodí a říká: "Rychle, další tři vodky než to přijde!" Barman se podiví, ale znovu mu naleje. Muž to do sebe hodí a řve: "Rychle, další tři vodky než to přijde!" A barman se zeptá: "A máte vůbec na zaplacení?" "Sakra, už to přišlo."

Pietro, Česko
2140.

Opaľuje sa kravské lajno na ceste. Zrazu prifrčí Trabant. Zbáda lajno, nechce si zašpiniť kolesá a preto zatrúbi. Lajno zodvihne hlavu a pýta sa: "Čo ma rušíš?" Trabant zahučí: "Uhni čo nevidíš, že ide auto!" Lajno odpovedá. No, keď ty si auto, tak ja som torta!"

Mikuláš, Sabinov
2133.

Zomrel jeden človek a prišiel do pekla. Všetci sa tu bijú, kričia, nadávajú si. Zrazu uprostred toho všetkého zbadal svojho bývalého učiteľa, ako spokojne sedí a číta knihu. Prihovorí sa mu: "Pán učiteľ, aj vy ste sa dostali do pekla?" Učiteľ sa poobzerá a hovorí: "Čo, do pekla? Ja som si myslel, že je to veľká prestávka."

Adam, Čadca
2127.

Orlie pierko pláva na kanoe a ma kamenú tvár. Na brehu stojí Rybana a kričí: "Orlie pero, spomeň si na moje oči." Orlie pero pláva ďalej. "Jeb.m ti na tvoje oči." "Orlie pero spomeň si na moje pery," kričí aj naďalej Rybana. Orlie pero vesluje ďalej. "Jeb.m ti na tvoje pery." "Orlie pero, spomeň si na včerajšiu noc," kričí Rybana. Orlie pero hodí spiatočku a povie: "Aj nato ti raz budem jeb.ť."

Noriko, Detva
2124.

V Kanade príde indiánsky šaman za náčelníkom a hovorí mu: "Mám pre teba dobrú a zlú správu, ktorú chceš prvú?" Náčelník:" Tú zlú." Šaman: "Zo Slovenska vzlietli lietadlá s 1500 cigáňmi a smerujú sem, že tu chcú ostať." Po dvoch hodinách náčelníkovho plaču povie: "A tá dobrá správa je aká?" Šaman:" Chutia ako bizóny."

Igor, Lučenec
2118.

Jeden muž sa pýta druhého: "Ktorý sviatok máš najradšej?" "Čo ja viem, asi Vianoce." "No, ale nemyslíš že aj sex je ako sviatok?" "No hej, ale vianoce sú častejšie."

Barbora, Slovensko
2117.

Rozprávajú sa traja chlapi. Prvý hovorí: "Moja žena ma asi podvádza s nejakým futbalistom, minule som našiel pod posteľou loptu." Druhý: "Moja žena ma asi podvádza s hokejistom, našiel som pod posteľou puk." Tretí: "Moja ma asi podvádza s koňom, minule som pod posteľou našiel žokeja."

Palo, Košice
2104.

Ak pacient chce žiť, je medicína bezmocná.

Erik, Banská Bystrica
2102.

Príde Indián na matriku: "Chcel by som si zmeniť meno!" Úradníčka: "Prečo, ako sa voláte?" Indián: "Veľký-vlak-čo-dvakrát-zahúka-keď-ide-okolo." Úradníčka: "A ako by ste sa chceli volať?" Indián: "Tutút."

Erik, Banská Bystrica
2097.

Odkaz na eskimáckom záchode: "Keď ste pekne docikali, odložte cencúľ do kúta.

Ľuboš, Žiar nad Hronom
2086.

Dve zaľúbené kvetinky si vyznávajú lásku. Prva hovorí: "Ľúbiš ma?" "Áno," odpovedá druhé, "a ty ty ma ľúbiš?" pýta sa pre zmenu druhá prvej. "Áno, ja ťa ľúbim," odpovedá prvá. "Takže zavolajme včielku!"

Lucia, Bratislava
2076.

Bigamia, to je jedna žena naviac. Niektorí muži tvrdia, že monogamia je to isté.

Ivan, Slovensko
2068.

Príde na kolibu američanka a hovorí, že sa prihlasila na našu Miss. Bača jej odpovedá: "Jój, dievka moja, ale to by si sa mala domov po prsia vrátiť." A ona vraví: "No dovoľte, ja mám miery 90-60-90." A bača vraví: "Joj, dievka moja, ale tých prvých 90 máš asi okolo hlavy."

Nika, Köln
2065.

Príde dieťa do kúpeľne a pýta sa azuritka: "Azuritko budeš tu keď sa vrátim?" "Co si šalene, beriem pračku a ucekam."

Ľubomír, Topoľovka
2058.

Príde Ivan v Moskve do baru, kde je barman, kuchár, opica a pianista. Objedná si vodku, barman neleje a posunie mu ju po barovom pulte. Pohar zachytí opica a napľuje mu do neho. Ivan objedná ešte jeden, zopakuje sa to. Keď mu opica napľuje už do 4. pohára Ivan sa pýta barmana:" Znáješ pačemu mine apica napľula do vodky?" "Neznáju, skaži kuchára." "Kuchár znáješ pačemu mine apica napľula do vodky?" "Neznáju skaži pianistu." "Pianista znáješ pačemu mine apica napľula do vodky?" "Znáju, Znáju" a začne hrať!

Noname, Bahon
2054.

Sovětský raketoplán havaroval. V troskách trámú byli nalezeni všichni členové posádky: palubní tesař, kapitán a nástenkář.

PaKo, Slovensko
2032.

Chodenie do kostola neurobí človeka zbožným, ani chodenie do školy ho neurobí vzdelaným viac ako chodenie do garáže ho neurobí autom.

PaKo, Slovensko
2030.

Rozdiel medzi človekom a strojom je ten, že dobre namazaný stroj je kľudný.

PaKo, Slovensko
1971.

How are you? Či si mal haváriu!

Jochenmendel, Tekoldany
1950.

Baví se dva celníci a ten první povídá tomu druhému: "Tak si představ, že jsem chytil pašeráka." "Jak to?", diví se ten druhý. "No, zastavil jsem auto a řidič mi řekl, že veze džem. Na krabicích bylo napsáno jam a uvnitř byla úplně normální marmeláda!"

Radka, Kolín
1945.

Jožo hovorí Ferovi: "Počúvaj, Fero, vieš o tom, že som sa stal Jehovistom?" "Ale nehovor, čo si sa zbláznil? A preco?" "Aby uz konečne prestali ku mne chodiť!"

Tanja a Stanley, Trenčín
1944.

Obchodný cestujúci zazvoní na dvere. Otvorí mu deväťročný chlapec fajčiaci obrovskú cigaru. Prekvapený obchodník sa pýta: "Ahoj, máš doma mamičku?" Chlapec silno potiahne, vyfúkne naňho dym, odklepne popol a prehodí: "Hm,... a čo myslíte?"

Miro, Brezno
1943.

Farár vyjde z kostola a vidí malého chlapca, ktorý nemôže dosiahnuť na zvonček. S úsmevom mu pomôže a zazvoní miesto neho. Chlapec na neho chvíľku pozerá a potom zakričí: "No čo čumíš?! Zdrháme!"

Miro, Brezno
1934.

Angličan sa ubytoval na Slovensku na izbe 222. Objednal si na recepcii telefonicky dva rumy: "Two rums to room two two two." Recepčná na to: "Tram ta rara tram ta ta.", a zložila telefón.

Peter, Slovensko
1925.

Jedna slovenska dedina vyhlási Číne vojnu. Čínania telefonujú: "Koľko vás je?" "200. A vás?" "Nás sú milióny." "Do riti, kde vás všetkých pochováme?"

Ivo, Brezno
1924.

Rýchly Joe sa miluje s milenkou, keď tu zrazu niekto klope na dvere. Rýchly Joe vyskočí z okna, milenka otvorí dvere, a tam Rýchly Joe: "Zabudol som si nohavice".

Ivo, Brezno
1922.

"Nádej umiera posledná!", povedala nádej a zomrela.

Michal, Hriňová
1916.

Na trhu predávajú dva mozgy mužský a ženský. Viete, ktorý je drahší? Mužský. Prečo? Je menej opotrebovaný.

Čučoriedka, Bratislava
1912.

"Ako sa má váš pes?", pýta sa futbalista po zápase rozhodcu. "Aký pes? Veď žiadneho nemám!" "Ach jaj, slepý a nemá psa!"

Michal, Ružomberok
1903.

Príbeh o popoluške: "Popoluška musíš sa stále vŕtať v nose?" "Musím, holuby mi pomáhajú preberať hrach."

Sofos, Slovensko
1899.

Ide opitý muž domov, príde k dverám strká kľúče do dverí a spoza dverí sa ozve hlas: "Vážený pán, vy tu ale nebývate." Opitý muž povie: "dobre" a ide ďalej. Obíde sídlisko dookola a zhodou okolností príde k tým istým dverám. Zase pchá kľúče do vnútra a spoza dverí sa ozve ten istý hlas: "Vážený pán, vy tu ale nebývate." "Dobre, dobre" a ide preč. Zase obíde sídlisko dookola a príde opäť k tým istým dverám a zase pchá kľúče do vnútra. Spoza dverí sa zase ozve: "Vážený pán, vy tu ale nebývate." Nato sa opitý muž ozve: "Dobre, dobre, hlavná vec, že ty bývaš všade.

Laura, Prešov
1892.

Ja som malé kuriatko a práve mutujem. "Pýp".

Vierka, Trnava
1873.

Žena so svojim manželom sa mali prestahovať do bytu nad manželkineho milenca. Žena s milencom sa rozprávali ako to budú robiť aby to manžel nezistil. Milenec povedal: "Ja urobím dieru do stropu a ty len poskáčeš." Raz prišiel manžel opitý domov a hovorí: "Nemá mi kto navariť, upratať, vyžehliť a ešte tu aj huby tu rastú", a kopol do neho.

Danka, Prešov
1871.

"Pán svedok, odkiaľ ste spoznali, že obžalovaný je pod vplyvom alkoholu?" "Pretože vyšiel z telefónnej búdky a sťažoval sa že zase nefunguje výťah!

Adam, Bratislava
1868.

Ide mamička so synčekom po nudapláži a syn sa pýta: "Mami prečo má ten ujo také veľké brucho?" Mamička mu v rozpakoch odpovedá: "Lebo má v bruchu bombu." Synček jej na to: "Rýchlo utekajme, lebo knôtik je už veľmi krátky."

Vavriš, Trenčín
1861.

Príde chlapík do baru a hovorí: "Hmhmmhh koly!" A barman sa ho pýta: "Čoho dva deci?"

Bohuš, Trenčín
1844.

Ide jeden muž do krčmy na ktorej je napísané: "Ak vypiješ toto pivo, budeš grcať." Vypil pivo a nič. Šiel do druhej krčmy. Tam bolo napísané: "Ak vypiješ toto pivo, budeš prdieť." Vypil pivo a nič. Šiel do tretej krčmy a tam bolo napísané: "Ak vypiješ toto pivo, budeš spievať." Vypil pivo a nič. Vrátil sa domov a začal robiť: "Grg, prd, tralala. Grg, prd, tralala."

Marko, Bratislava
1829.

Ha, ha, zasmiala sa buchta a vyhnala lekvár z podnájmu.

Killoboy, Dubnica
1800.

Sadista chytá ryby a chytí zlatú rybku. Tá mu hovorí: "Pusti ma, splním ti želanie." Sadista pohotovo skríkne: "Skap!"

Bohuš, Trenčín
1796.

Príde trpaslík na benzínku a vraví: "Prosím si 2 kvapky oleja a 1 kvapku benzínu." Pumpár mu vraví: "A prdnúť do gúm nechceš?"

Vladimír, Zvolen
1781.

Prší, prší, fúka vetrík, ožltol mi z toho svetrík. Čože je to? Dážď či rosa? Oh, do riti, osral som sa!

Anony, Slovensko
1774.

Babičke vášnivej čitateľke detektívok, podstrčili namiesto románu telefónny zoznam. Babička čítala, čítala a keď dočítala, poznamenala: "Od začiatu som tušila, že to urobila Žofia Žubrienková."

Jakub, Prešov
1768.

Príde český turista na salaš. Dobrý den, pane báčo! Máte vejce?" "A samozrejme, že mám." "A kolik stojí?" "Ále, ďakujem za opýtanie, aj kolík stojí."

Miro, Slovensko
1741.

Pápež zomrie a príde do neba. Zabúcha na vráta a vtom mu otvorí akýsi hippisák v rúchu, sandáloch, kučeravé dlhé vlasy, náušnička v uchu a pýta sa čo chce. Pápež vraví: "Chcem do neba, umrel som a tak som tu!" Sv. Peter: "A kto si?" Pápež: "Ja som pápež." Sv. Peter zapne počítač, naťuká PÁPEŽ pozerá a vraví: "Nemáme tu nijakého pápeža, choď preč." Pápež na to: "Ale to nie je možné. Ja som hlava katolíckej cirkvi, som zástupca Boha na zemi, som pápež Ján Pavol Druhý. Celý život som slúžil Bohu, zomrel som a teraz som tu. Chcem hovoriť so Svätým Petrom. Sv. Peter: "Ja som Sv. Peter. Vydrž chvíľu hneď sa na to pozrieme." Naťuká JÁN, nič, naťuká PAVOL, nič, naťuká DRUHÝ nič. Vraví: "Počúvaj sem, vravím ti, že ťa tu nečakáme, tak odpáľ, lebo bude zle!" Pápež zhrozený začne prosíkať: "Prosím vás, to nie je možné, musím tam niekde byť, určite ma máte pod občianskym menom Karol Wojtila, pozrite sa na to." Sv. Peter už stráca trpezlivosť, ale naťuká KAROL, nič, WOJTILA, nič. Evidentne nasratý ziape na pápeža: "Počúvaj ty buzerant, vravím ti, že ťa tu nečakáme, tak vypadni, lebo zavolám anjela s ohnivým mečom a ten ti rozpára prdel!" Pápež celý zronený odchádza preč. Celá jeho viera je zrútená. Vtom pribehne Sv. Peter a vravi: "Neblbni, poď, to je skrytá kamera."

Zwockye, Šamorín
1733. Poznáte 4 fázy lásky? 1. - ruka v ruke. 2. - ruka v niečom. 3. - niečo v ruke. 4. - niečo v niečom. Skeletor, Banská Bystrica
1732. Komu sa nelení, tomu sa zelení. Povedala babka a obrástla machom. BRYNN, Nové Mesto
1731. Tento vtip sa musí čítať nahlas: Vezú sa dvaja Maďari na motorke. Ten vpredu hovorí: "Ker mi dere tvar!" Druhý na to: "Tak miň ten ker!" Kika, Trenčín
1723. Ruský novozbohatlík loví ryby. Zrazu zbadá, že sa udica hýbe vytiahne ju a tam len taká malá zlatá rybička. Nahnevá sa a hodí ju naspäť do vody. Tá sa po chvíli vynorí a pýta sa ho: "A čo, žiadne želanie?" On nato: "No dobre, jedno želanie a vypadni!" Jurij, Kysucké Nové Mesto
1721. Ruský novozbohatlík výjde z Moskovského pubu, kde jedno malé pivo stojí 50 dolárov a nasadne do trolejbusu. "Šofér odvezte ma do Novogiarskaja!" Vodič mu na to, že to nie je možné, veď tá dedina je od Moskvy dobrých 100 KM. "To mi je jedno, odvezte ma tam dám vám 100.000 dolárov". Motivovaný vodič ide na koniec mesta - trolej sa končí. Vidí ako na ceste sedia štrajkujúci banníci. Povie im: "Chlapi ak ma dotlačíte do Novogiarskaja dám vám každému 1.000 dolárov. Chlapi tlačia, tlačia až tu tesne pred dedinou je vykopaná hlbočižná diera. Vodič budí Rusa a hovorí mu, že ďalej už nemôžu ísť lebo v ceste je diera. On sa láskavo zobudí a povie: "Samozrejme veď včera som prišiel metrom." Jurij, Kysucké Nové Mesto
1713. V hotelovej izbe zvoní ráno telefón. Rozospatý muž zdvihne slúchadlo a odtiaľ sa ozve: "Tu hotelová služba. Vy ste si objednávali budenie telefónom na 6.00?" "Áno." "No tak šup, šup! Už je 9 hodín." Erika, Považská Bystrica
1710. Dvaja mentálne retardovaní idú po ulici a spievajú si: "Lalalá, lalalá." Traja mentálne retardovaní idú po ulici a spievajú si: "Tralalá, tralalá." Štyria mentálne retardovaní idú po ulici a spievajú si: "Chtel bych te líbat na tvoje ústa." Snake, Nitra
1706. Príde žena domov z kúpeľov, manžela nájde opitého, všade plno fliaš. Zhrozene vykríkne: "Prečo je tu toľko prázdnych fliaš?!" Manžel: "Ja neviem, ja som žiadne prázdne fľaše nekupoval." Zuzana, Senica
1698. "Prečo tak plačeš Janíčko?" "Lebo otec spadol z bicykla." "Neplač, veď sa mu nič nestalo." "Ja viem, ale všetci sa smiali a práve ja som to nevidel!" Pižo, Snina
1691. Ak sa chlapi nezačnú do 1 minúty baviť o babách, tak sú buzeranti! Steve, Kysucké Nové Mesto
1688. Malý Ferko hovorí svojej sedemnásťročnej sestre pred cukrárňou: "Keď mi nekúpiš mrzilnu, buďem ťa v autobuse volať mama." Pižo, Snina
1687. "Počul som, syn môj, že fajčíš!" "Ale otec, odkedy fajčenie počuť?" Pižo, Snina
1686. Prváčika sa pýta učiteľka: "Ako sa volajú tvoji rodičia? "Prosím, papuľka a chrobáčik." Pižo, Snina
1678. "Prečo si bol v škole tak dlho?" "Nadrábám. Zajtra si chcem zobrať náhradné voľno." Pižo, Snina
1677. Na hodine dejepisu: "Povedz mi, čo bolo po smrti Márie Terézie?" "Prosím, pohreb." Pižo, Snina
1675. Príde koktavý za pilotom v lietadle a vraví: "Pppán ppilott, horrí nám lllietaddlo." A pilot: "Tak choďte pozriet inštrukcie čo máme robiť." A koktavý: "Uuuž som pozrel. Mmáme upozorniť cccestujjúcich." Pilot: "Tak im to povedzte." Koktavý: "Nnnemôžem. Ja kkkokcem." Pilot: "Tak viete čo, zaspievajte im to. Vtedy nekokcete." "Tak dobre," povie koktavý. Vojde k cestujúcim a zaspieva: "Horí lietadlo!" "A cestujuci v dovolenkovej nálade mu na to: "šalalalalom,..." Andy, Handlová
1669. Okolo idúci sa pýta: "Berú, berú?" "Áno, už aj tašku mi zobrali. Anonym, Humenné
1668. "Počula si, ako suseda v kostole chrápala?" "Veru na hambu! Všetkých nás zobudila." Pižo, Snina
1666. "Otec mi kúpil nové auto. Už mám dva meďáky." "Héj, a ja štyri kilá sentexu." Pižo, Snina
1664. V škole: "Jožko, povedz mi nejaký bicí nastroj!" "No prosím, napríklad remeň." Pižo, Snina
1649. Ožratý chlap príde na vrátnicu spolku abstinentov. "Prosim vás, je tu spolok abstinentov?" "Áno, chcete sa zapísať?" "Nie, odhlásiť!" Erich, Handlová
1647. Predstav si, že ideš v aute. Pred tebou je lietadlo a za tebou je vlak. Ako sa dostaneš na lietadlo? Počkáš, kým sa zastaví kolotoč. Lucia, Trenčín
1643. "Pán doktor, celé telo ma svrbí." "A skúšali ste kúpeľ?" "Skúšal. Tak týždeň-dva bolo dobre a potom to začalo zas." Ján, Slovensko
1632. Detičky v škole majú hodinu náboženstva. Pani učiteľka im hovorí príbeh o Noemovi a o potope. Na konci hodiny sa spýta detí: "Aké zvieratká si zobral Noe na loď?" Prihlási sa Anička a povie: "Koníka." Pani učiteľka povie: "Dobre." Nakoniec sa prihlási Móricko a povie: Rybyčku." Pani učiteľka povie: "Dobre." Na to jej Móricko povie: "Ách ty sprostá, rybyčka vie plávať." Miroslav, Horná Poruba
1625. Pán doktor, každý ma ignoruje! Ďalší, prosím! Targa, Trenčín
1622. "Mama, teším sa, že ste mi dali meno Juro." "Prečo?" "Lebo aj spolužiaci v škole ma tak volajú." Zilka, Prešov
1618. Včera som ťa videl s peknou slečnou! Ale, to bola len taká beta verzia. Juraj, Zvolen
1593. Deti si prinesú domov malé šteniatko. "Aké mu dáme meno?", pýta sa otec. Na to sa z kuchyne ozve mama: "Dajte mu meno MAMKA, lebo keď zostane ono, tak ja od vás pôjdem preč." Ľubo, Morava
1582. A boh povedal: "Tí ktorí majú IQ biliardovej gule nech tak aj vyzerajú!" a stvoril skínov. Tomino, Trenčín
1563. "Potrebuju vtáci peniaze?" "Nie." "No vidíte, sokolíkovia moji, tak som vaše peniaze prepil." "Aj moje?", pýta sa Anička. "Aj tvoje, lastovička moja." Vilém, Česko
1562. Príde Gruzínec ku očnému lekárovi, rozopne rázporok, ukáže mu vtáka a hovori: "Pozri sa, akého mám krásavca. Ale nikomu to nehovor!" A na druhý deň zas: "Pozri, akého mám krásavca. Ale nikomu to nehovor!" Doktora to pobavilo a vyrozprával príhodu aj doma manželke. Na tretí deň ide doktor domov z práce a dvere mu otvára Gruzínec: "No poď, ty klebetník." Miro, Brezno
1561. Idú dve nuly po ulici a stretnú osmičku. Jedna hovorí druhej: "Pozri ako sa stiahla v páse." Piškóta, Blava
1526. V telefone: "Haló!" Z druhej strany sa pošepky ozve detský hlas: "Haló?" "S kým hovorím?" "A koho potrebujete?" "Zavolaj mi otecka." "Nemôžem, otec nemá čas." "Tak zavolaj mamu." Aj mama ma veľa práce." "A kto je ešte doma?" "Babička." "Tak mi zavolaj babičku." "Nemôžem, aj ona má veľa práce. "Už nie je u vás nikto iný?" "Ešte sú tu policajti, ale oni tiež nemajú čas. Spolu s otcom, mamou a babičkou ma hľadajú." Vilém, Česko
1512. Pred podnikom štrajkujú nezamestnaní. "My chceme prácu! My chceme prácu!" Vyjde von riaditeľ podniku a hovorí: "Príjmem zatiaľ iba jedného, tak napríklad vy." A vybraný na to: "Prečo práve ja?" Samo, Trenčín
1505. Starému pánovi o tretej v noci zvoní telefón: "Haló, tu je vaša suseda z domácnosti nad vami. Ten váš pes celú noc šteká a nedá nám spať. Urobte s tým niečo! Na druhý deň o tretej ráno starý pán zvoní susede: "Tu je sused pod vami. Vy ste mi včera volali, že vás ruší štekanie psa? "Áno." "Len som vám chcel povedať, že žiadneho psa nemám. Vilém, Česko
1502. Dvaja stroskotanci na loďke zomierajú smädom, keď tu vylovia z mora fľašu. Ten, č ju vytiahol, ju nedočkavo, s trasúcimi sa rukami odzátkuje. Z fľaše vyletí džin: "Za to, že si ma oslobodil, ti splním jedno želanie." "Chcel by som more piva!" Cink! Džin zmizol, more zmenilo farbu z azúrovej na zlatistú a aj peniť sa začalo nejako lepšie. Druhý stroskotanec ochutná: "Fakt, je to pivo. Ale aj tak si blbec! Kam budeme teraz chodiť čúrať, do loďky?" Vilém, Česko
1494. Na nástenke v študentskom domove: "Vážení študenti! Nevyhadzujte odpadky von oknami. Deti ich tam zbierajú a nafukujú. Ivan, Slovensko
1492. V 68' roku na leteckej linke Praha - Karlovy Vary se prirúti do pilotnej kabíny chlap s pištoľou a zareve: "Do Karlových Varov." "Veď tam letíme" "No len aby, už tu letím tretí raz a vždy som skončil v Mníchove." Ivan, Slovensko
1491. Lietadlo Aeroflotu na linke Moskva - Kyjev. Do kabíny vtrhne chlap, namieri pištoľ na kapitána a zakričí: "München!" "Net." "Ja skazal München!" "Net!" "Pačemu net?" pýta sa už zmätený únosca. "Potomu, što v samaljote babuška, u babušky bombuška i ona skazála LONDON!" Ivan, Slovensko
1490. Blázon je na dovolenke a píše list svojmu doktorovi: "Pán doktor, mám sa tu dobre. Prečo?" Samo, Trenčín
1483. "Jean, dá sa prd chytiť?" "Nie pane." "Tak som sa posral, Jean." Leon, Raccon
1468. Ide sa rytier napiť k jazeru a tam sedí drak. Rytier sa zľakne a začne mu sekať hlavy. Jednu odsekne narastú mu dve nové. Ľahne si na zem unavený. A drak sa ho pýta: "Čo si vlastne chcel?" "Piť." "Tak načo si mi sekal hlavy?" Leon, Raccon
1464. Do mäsiarstva príde homosexuál a vraví: "Prosím si štangličku tamtej salámičky." Predavač: "Aj vám ju nakrájam, mladý pán?" Homosexuál: "A čo ti? Myslíš, že moja ritka je nejaká sporkasa? Jozef, Valaská
1456. Vedenie K - matru sa dozvedelo, že vo vedľajšom OD pracuje predavač, ktorý predá úplne všetko. Sú tu a počúvajú ho ako sa rozpráva so zákazníkom: "A akú máte udicu?" "Drevenú." "Och, taká sa už nepoužíva, musíte si kúpiť laminátovú." Kúpil laminátovú. "A aký máte čln?" "Gumenný." "Och s takými člnmi sa už na ryby nechodí. Musíte si kúpiť túto malú loďku aj s motorom." Kúpil aj loďku s motorom. "No a aké máte auto?" "Starú Mazdu." "Och takým autom nemôžete ísť. Máme tu výhodnú ponuku, toto krásne športové auto iba za milión." Zákazník kúpil aj auto a spokojný odchádza domov. Dotyční páni prídu ku predavačovi a hovoria: "Gratulujeme vám, chlap príde kúpiť udicu a nakoniec odíde aj s autom." A predavač hovorí: "On neprišiel kúpiť udicu, prišiel kúpiť manželke vložky a tak mu hovorím: "Kamárat víkend bude na riť, choď ty radšej na ryby." Denisa, Detva
1455. Ide Trabant po ceste a na zemi leží hovno. Trabant: "Hovno uhni sa, ide auto." Hovno: "Keď ty si auto, tak ja som zákusok." Leon, Raccon
1424. Ide ožratý chlap z reštaurácie a zvracia na každom rohu. Príde k smetiaku a zvracia aj do neho. Vtom z neho vyskočí mačka a upaľuje preč. On sa za ňou obzrie a vzdychne si: "Bože kde som toto zožral?" Ivo, Brezno
1418. Stretne sa tenista a mäsiar. Tenista hovorí: "Dnes som porazil Samprasa." A mäsiar na to: "Ja porážam sám prasa každý deň. Ľubošo, Dubnica
1413. Stretnú sa dve známe. Jedna hovorí druhej: "Počula si, že ten chlapec z ôsmeho poschodia včera vyhodil matku?" "Nie, hrozné a prečo?!" "Že vraj mala strhnutý závit!" Paradoxx, The Evil
1403. Prečo ide trabant po dedine veľmi rýchlo? Aby ho psi neroztrhali. Andrejka, Tibava
1389. Sto kilová záhoráčka okopávala jahody a popri tom si pospevuje: "Kdy by byvá jahodú..." Okolo tej záhrady ide záhorák a počúvaju ako si pospevuje keď jej na to odpovedá: "Sakra, to by bylo džemu!" Kekendo, Opatovce
1376. Chlap príde do drogérie a na celý obchod zreve na mladú nevinne vyzerajúcu predavačku: "Jeden kondóm, prosím!" Predavačka očervenie a rozpačite odpovedá: "Ticho, ticho, akože chcete zubnú pastu." Chlap na to: "Akú zubnú pastu, ja chcem kondóm!" Predavačka mu na to znova odpovie: "Tichšie, tichšie prosím vás, akože chcete zubnú kefku." Chlap odpovedá: "Akú zubnú kefku, dajte mi jeden kondóm!" Predavačka: "To len tak, na oko." A chlap hovorí: "Na aké oko, na kok.t!" Sue, Banská Bystrica
1375. Sedeli raz tri dievčatá a jedna hovorí druhej: Počúvaj však ty máš nový sveter?" A ona na to: "Ale nie to som už doňho dorástla. Dan, Trenčín
1374. Dvaja milenci sa bozkávajú. Ona sa pýta: "Máš žuvačku?" On odpovedá: "Nie nádchu!" Andrejka, Tibava
1371. Ďuro kričí na Maru: "Čo je najväčšou tragédiou 20. storočia? Že sa potopil Titanic namiesto Auróry." Andrejka, Tibava
1356. Jožo ide na maliny. Jožo, veď je zima! Mám sveter. Peter, Myjava
1354. Príde skinhead do obchodu a hovorí: "Prosím si jeden chlieb." Predavač: "Čierny alebo biely?" Skín: "NESER MA!" Slavo, Banská Bystrica
1350. Ide turista na túru a pýta sa dojiča koľko je hodín. Dojič nadvihne vemeno a hovorí pol piatej. Turista sa vracia z túry a opäť sa pýta dojiča koľko je hodín. Dojič nadvihne vemeno a hovorí. Je pol desiatej. Turista sa ho pýta ako to vie. Dojič odpovedá oproti su kostolné hodiny. PIT R, Trenčín
1346. Idú dve kostry po ceste a jedna sa pýta druhej kde ide ona povie, že ku kožnému. Lukáš, Košice
1338. Prišiel záhorák do obchodu Sv. Vojtecha, kde bol na pulte kríž. Predavač sa pýta: "Čo si želáte?" Záhorák odpovedá: "Prosím si to letadélko, co máte hore na pulte." Predavač nato odpovedá: "To nie je lietadlo, to je svätý kríž." Záhorák hovorí: "Tak mi predajte to letadélko aj s tým pilótkem." Anonym, Slovensko
1333. Kapitán lode prijíma nových námorníkov a predstavuje sa im. Ja som kapitán Kot! Pre koktavých Dušan. Peter, Európa
1326. Ujko padá z mrakodrapu. Keď dopadne zíde sa okolo neho kopa ľudí. Pýtajú sa "Čo je. Čo sa stalo?" On odpoveda: "Čo ja viem? Veď som len teraz dopadol. Veronika, Banká Bystrica
1306. Krtko, kam ideš? No a čo že som čierny! Marta, Banská Bystrica
1304. Pohádá se chlápek se svojí ženou, práskne dveřma, posadí se na balkon, smotá jointa, vyhulí ho a najednou: "Vzum." Oblohou proletí žlutá koule. Chlápek sedí, kouká a říká si: "Ty vole," a ubalí si ešte jednoho. Vyhulí ho. A zase. Oblohou proletí žlutá koule. Chlápek sedí, vúbec nechápe, tak si ubalí třetího špeka, vyhulí ho a: "Vzum." Zase proletí žlutá koule. Chlápek už vúbec nechápe, a najednou se votevřou dveře, v nich stojí manželka a říká: "Franto, pojď domú, sedíš tu už tři dny!" Maroš, Slovensko
1300. Ide chriacheľ po púšti a uschne. Peter, Trenčín
1297. Ja som DJ Kocky. Pre koktavých Fero. Anonym, Slovensko
1295. Pán Boh nájde Ježiša v Nebi ako fajčí marišku. Nasere sa a pošle ho na Zem. Ježiš chodí po Slovensku a nájde kolibu. Zaklope na dvere a otvorí. V kresle sedí bača a fajčí trávu. Bača ho zavolá dovnútra a ponúkne ho. Tak už pekne svorne fajčia a zachvíľu sa Ježiš spýta baču: "Bača a vieš kto ja som?" "..." "Ja som Ježiš Kristus." A bača mu na to odpovedá: "Silná je čo?" Maczky, Trenčín
1293. Idú deti s učiteľkou po ulici a stretnú tehotnú ženu. Malý Dežko hovorí: "Pani učiteľka to je moja robota." "Ale Dežko ako to môže byť tvoja robota keď ty si ešte taký malý?" "Lebo ja chodím k dedkovi do drogérie a vždy mu tie gumky prepícham." Ján, 018 01
1276. Otec vysvetľuje synovi záporné čísla. Hovorí: "V autobuse je 5 ľudí. Vystúpia 6. To znamená ze ešte 1 musi nastúpiť aby bol autobus prázdny. Ivo, Slovensko
1274. Príde chlap do zelovocu a pýta sa predavača: "To žlté je čo?" "To sú banány", odpovie predavač. "Tak si prosím 3kg a každý kus osobitne zabaliť." Predavač vyhovel čudnému želaniu, ale nič nepovedal. "To oranžové je čo?" "To sú pomaranče." "Tak mi z nich navážte 5kg a osobitne zabaľte každý kus." Predavač znova nič na čudné prianie chlapa nepovedal. "A to čierne je čo?" "Na to sa vyserte, to je mak." Martina, Košice
1242. Do výťahu nastúpili robotník, pes, dedo Mráz a múdra blondínka. Na piatom poschodí už bol pes mŕtvy. Kto ho zabil? Robotník, pretože dedo Mráz a múdra blondínka neexistujú. Samo, Trenčín
1239. Chváli sa 80 ročný dedko svojmu 16 ročnému kamarátovi: "Ja mám síce 80 rokov, ale babka pri mne nemôže celú noc spať." "Hmmm." "Do polnoci fajčím fajku a potom do rána kašlem. Samo, Trenčín
1231. Pán v reštaurácii nesmelo na vrchného: "Pan vrchný, eehmmm.., vy ste na mňa zabudli?" "Nie, nezabudol. Ja som sa na vás vysral." Samo, Trenčín
1229. Večer na lavičke v parku: "Prečo nič nehovoríš?" "Neviem čo by Ťa zaujímalo." "Všetko drahý, o tebe všetko." "A čo konkrétne?" "Koľko máš na vkladnej knižke?" Lívia, Jesenské
1227. Príde kovboj do salónu a povie: "Hej ty tam s tým monoklom za klavírom, zahraj Sedemdesiat sukien mala!" Klavirista sa postaví a povie: "Kto ti tu je s monoklom?" Buch, Buch...... "Sedemdesiat sukien mala." Pavol, Dunbica n/V
1220. Inzerát: "Vymením jedného izbového psa za dvojizbového. Juro, Pruské
1197. Prídu dvaja koktaví do trafiky a dohodnú sa, že kto si vypýta cigarety bez zakoktania vyhráva ten druhý mu ich platí. Prvý: "Je...dny ... Mars...ky." Dostane a teší sa. Druhý: "Jedny ... Star...tky." Predavač: "S filtrom, alebo bez?" "S...s...ss...s...svina...", zakričí s plačom. Bilbo, Stredozem
1191. Ide chlap z krčmy a narazí hlavou do stĺpa. Tak sa zdvihne a ide ďalej a o chvíľu zas narazí hlavou do stĺpa. Tak sa zas zdvihne a ide ďalej. Takto sa to opakuje hodnú chvíľu až kým nenarazí do desiateho stĺpu potom sa zdvihne a hovorí" "Ešte tri stĺpy a som doma". Tiko, Spišská Nová Ves
1166. Išli dve kostry po púšti a jedna druhej hovorí: "Kam ideš?" Na kožné. A ty?" "Ja idem na röntgen!" Martina, Martin
1156. Dedko sa rozložil na gauči. PC centrum, USA
1154. Evička, poďme sa hrať na školu. Dobre, ale ja budem chýbať. Piškóta, Bratislava
1145. Murár spadol z lešenia. Jeho kolegovia ho povzbudzujú: "Fero pridaj! Za tebou letí tehla!" Laky, Bertotovce
1131. Alkoholika, fajčiara a buzeranta majú prepustiť z liečenia. Primár si ich zavolá k sebe a hovorí im. Ak sa aspoň raz vrátite k svojmu zlozvyku zomriete. Idú domov po ulici a v parku na lavičke spí ožratý chlap. Z ruky mu vypadne fľaša, alkoholik to nevydrží chytí fľašu napije sa a zomrie. Fajčiar a buzerant idú ďalej. Na zastávke autobusu odhodí nastupujúci nedofajčenú cigaretu. Fajčiar dlho odoláva no nakoniec chce siahnuť po cigarete a buzerant mu hovorí: "Skús sa zohnúť po tú cigaretu tak zomrieme dvaja!" Vlado, Banská Bystrica
1130. Na Štedrý večer budeme mať veľkú psinu! Hej? My kapra! Tibor, Trenčín
1127. Má to 100 zubov a skríva to divocha? Moj zips. Patty, Teplice
1126. Novomanželka pristihne svojho manžela v posteli s neznámou ženou a skríkne: "Čo to má znamenať?" "Nič miláčik, ale musím sa so svojou bývalou milenkou rozísť po dobrom." Patrícia, Slovensko
1124. Vrací se manžel ze služební cesty a už před domem má takový nepříjemný pocit. Vrazí do bytu a ihned se řítí do ložnice. Zpod peřiny se ozývá výskot a vykukují čtyři nohy. Muž vytáhne legálně drženou zbraň a pološílený vzteky vystřílí celý zásobník. Jako v mátohách se vpotácí do kuchyně a v tom vejde jeho žena, která drží prst u úst a říká: "Pst, přijeli vaši." Marián, Brezno
1122. Príde chlapík do obchodu s elektronikou a pýta sa : "Máte farebné televízory?" "Ano ." "Tak si prosím jeden žltý." Jana, Nové Zámky
1114. Príde dedko k doktorovi a hovorí: -Pán doktor povedzte mi, ale úprimne, koľko času mi ešte zostáva? -Desať. -Čo desať? -Deväť, osem, sedem... MIR, Obežná Dráha
1106. Hovovorí banán róbertkovi : "Čo sa trasieš? Však nakoniec zjedia mňa!" Karol ŠÚTH, Levice
1103. Miert nincs a mikulasnak gyereke? Mert cukorbol van a zacskoja!!! HaHaHa. Tökös Töki, Pozsony
1101. Stretnú sa dvaja priatelia: "Počul som, že Jožo vyženil veľké veno." "On tomu hovorí odškodné ..." Jaro, Púchov
1100. Chlapík na veřejných záchodcích, kouká na souseda a ptá se: "Proč máš na ptáku vytetováno WY?" "Víš, moje holka se jmenuje WENDY, no a když mi stoupne, tak je tam vytetováno její jméno." Po čase stejnej zvědavej chlapík stojí na veřejnejch záchodcích vedle černocha. Kouká a ten černoch tam má taky WY. Zeptá se: - "Hele, tvoje holka se jmenuje WENDY, viď?" -"Proč myslíš?", na to černoch. - "Protože tam máš vytetováno WY, a když ti stoupne tak tam budeš mít WENDY, ne?" - "Ne", nato černoch "mně když stoupne tak tam mám WELCOME TO THE YAMAICA AND HAPPY HOLIDAY" Marián, Česko
1067. Ide Boh po zemi a roznasa debilov i hovori si: "Tu bude jeden debil, tu druhy, tu treti". Ide cez Slovensko a potkne sa. Vsetci debilovia sa vysypu a potom si povie: "Serem na to, tu bude Suca". Jakub, Trencin
1066. "Dedko ty si flegmatik." "........" "Mne je to jedno." Miro, Stara Tura
1064. Viete, co je to PÚCHOV? No predsa skratka: P-ohlavný, Ú-d, CH-ovatela, OV-iec. Ema, Potvorice
1056. Pridu indiani za svojim samanom a pytaju sa ho: "Saman, aka bude zima?" "Ej, veru, kruta, chystajte mesiac drevo!" A tak sa stalo. Indiani mesiac rezali ostepy, luky, sipy. O mesiac pridu zas a pytaju sa: "Saman, aka bude zima?" "Ej, veru kruta, este jeden mesiac chystajte drevo!". Ked indiani odisli saman rozmysla: "Ked opat pridu, co im poviem? Ako ich zasa ojebat?" Saman za teda oholi, upravi na belocha a ide na meteorologicku stanicu, kde sa pyta:"Aka bude zima?" "Ej, synku, veru kruta, indiani uz dva mesiace chystaju drevo ..." Dzejsi, Puchov
1055. Kto bude nasledovat po Claudii a Belmondovi? Hakkinen a Pamena! Tiez su blond! Jancco, Antimon(Sb)
1052. Pride Janko do obchodu a hovori: "Teta, mate pizu?" Predavacka nato: "Nie." A Janko nechapavo: "A preco?" Miso, Myjava
1028. Hadaju sa American, Rus a Slovak kto ma najlepsie elektarne. Pridu do Ruska hmmmmmmm dobre paradne, v Amerike hmmmmmmm super coool uzasne a na Slovensku len take obycajne neudrzovane. No zrazu sa chce Rusovi srat a na kolko po WC ani stopa ide si ulavit za hlavnu budovu. Stiahne gate a vtom sa poprhli a krici ako zmyslov zbaveny: "Co to za technika v trave elektrika." Robert, Kostolne
1027. Zobrak stoji na prahu domu: "Prosim si pohar vody, lebo mam taky hlad, ze ani neviem kde budem spat." Daniel Puchov
1021. Dedko s babkou mali spolocnu zubnu protezu, ktorú si obden menili. Ked prisiel rad na dedka, dedko si zalozi zuby, chvilu si ich naprava jazykom a hovori: "Babka ty si vcera mala na obed prazenicu?" "Mala." Dedko cmúla dalej: "A s cibulkou?" "S cibulkou". Dedko kruti v ustach jazykom a pyta sa: "A tusim si si po obede vypila aj slivovicky?" "Aj som si veru vypila." "Babka a ze ti nezapasovala?!" Milan, Tololca
1019. Pride Sverak do krcmy, sadne si za pult a barman sa ho pyta pan Sverak, co si date na pytie a Sverak mu odpovie: KOKA KOLJU. Brco, Trencin
1016. Rozpravaju sa dvaja. -Do you speak english? -Co? -Do you speak english? -Co? -Hovoríte po anglicky? -Samozrejme! Mirka, Trencin
1013. Skace Ameirican, Nemec a koktavy Baca. Ide American a rata do 3 a otvori padak. Skace Nemec narata do 3 a otvori padak. Skace koktavy Baca a rata:JEJEJEJEJEJEJEBEN TI ANCU NAHANAM UZ SOM V KRIKOCH!!! Brco a Dunco, Trencin
1002. Svata pravda: Stale sa hovori o skodlivosti alkoholu, ale kedykolvek sa vyskytne epidemia, vzdy pochadza z vody... Samo, Trencin
999. Pride chlap do drogerie a pyta sa: "Mate denaturovany lieh?" "Nemame." "A nejake ine vino nemate?" Samo, Trencin
986. Kto vymyslel telefon? Rusky vedec Telefonov. Strcil jeden drot do ucha, druhy do riti a pocul hovno. Jano, Humenne
982. Zacinajuci podnikatel si prenajal kancelariu a zacina svoj prvy den podnikania. Par minut po otvoreni kancelarie ktosi klope na dvere. Podnikatel nechce, aby prichozi spoznal, ze je jeho prvym zakaznikom a tak vezme do ruky telefon a predstiera obchodny rozhovor, pricom spomina velke sumy a nabite terminy. Ked po par minutach ziska pocit, ze uz urobil dostatocny dojem ,,hovor,, skonci a obrati sa na zakaznika:,,Dobry den, pane. Cim Vam mozem posluzit? -..Staci ,ak ma pustite k tomu telefonu. Ja som Vam ho prisiel zapojit. Zuzana, Partizanske
979. Skace jeden ujco z lietadla a nevie ako sa otvara padak. Nastastie opacnym smerom zo zeme letel chlapik a pri stretavani sa padajuci reve:"Neznajes, kade to otvirajca!?", a ten druhy odpoveda:"Neznaju, ja pirotechnik!" Michal, Trencin
977. Vo vlaku sa rozpravaju dve damy:"Pocula som, ze najlepsi milenci su Madari a Indiani." Oproti sediaci pan sa postavi a hovori:"Dovolte mi, aby som sa Vam predstavil - som Istvan Winetou." Denisa, Presov
973. Hovori zena muzovi:"Ja viem, ze Ty ako kozusnik musis v robote stale hovorit zakaznickam: Liska - 10.000, norka - 20.000, ale preco si mne v noci hovoril: upoteny tchor 2,50, to skutocne neviem!" Ema, Potvorice
949. Malemu chlapcovi visi z nosa sopel a starsia pani mu vycitavo vravi: -Malicky, nemas vreckovku? -Mam, ale nedam!!! Krochino, Liptovsky Mikulas
928. V dedine sa zapchala zumpa. Prišiel majster aj s ucnom. Majster sa ponori do vykalov. O minutu sa vynori a vravi: -Podaj 13-tku kluc. O dalsiu minutu sa znova vynori, podaj 17-tku. Znova sa ponori a ked sa vynoril vzdychol a povedal: -Hotovo! A chlapce nauc sa to, lebo budes do smrti kluce podavat. Rasťo, Dolný Kubín
925. Hovori otec synovi:"Kolkokrat ti mam opakovat nehraj sa mi s tym odkazovacom." "Oci, co robis pri tom okne, oci, ja uz budem dobry." "Aaaaaaaaaaa." Vlado, Piestany
921. Slovensky a Japonsky vojak su na vojenskom cviceni. Slovak hovori Japoncovi:"Pocuj, nauc ma tie vase bojove umenia." Japonec vyskoci, cosi sa mihne a Slovak je tyzden v nemocnici. Ked sa vrati, pyta sa:"To bolo co?" "Karate", hovori Japonec. "No dobre", hovori Slovak, "ukaz mi este nieco." Japonec znovu vyskoci, nieco preleti okolo Slovaka a ten je mesiac v nemocnici. "To bolo zase co?" "Judo" - hovori Japonec. Slovaka to nastvalo a hovori Japoncovi:"Teraz ti ukazem nieco ja." Bum - bac - Japonec je pol roka v nemocnici, vrati sa na invalidnom voziku a pyta sa:"To bolo co? No granat, ty blbec", hovori Slovak.e Ema, Potvoric
913. Predam mobilny telefon sovietskej vyroby. ZN.: Aj s podvozkom. Robo, Kosice
911. Ide arab na tave po pusti a strasne sa poti. Okolo neho sa velkou rychlostou prezenie cyklista. Arab sa ho v najblizsej oaze pyta:"Pocuj, Tebe nie je horuco na tej pusti?" "Ja idem rychlo, tak ma chladi vzduch, ved skus aj Ty na tave." Arab napcha tave do zadku papriku a frci. "Parada," krici. No v tom tava odpadne. Arab ju obide, kopne do nej a hovori:"Boha, zamrzla!" Rasto, Dolny Kubin
909. Jano, co pijes najradsej? - Vsetko na aj. Aj vodku, aj rum, aj pivo, aj ... Tom Bart
902. Caka Karkulka v lese na vlka, no vlk nechodi. Ten debil asi na mna zabudol, mysli si Karkulka, idem sa pozriet, ci nie je uz u babky. Pride k babicke, vlka nikde. Pyta sa babicky:"Nebol tu vlk", babicka hovori:"Nebol, asi na nas sklerotik zabudol." Vtom otvori dvere horar. "Nebol tu vlk - uz som ho mal davno zastrelit." Karkulka s babickou hovoria:"Nie, nebol." Cakaju este hodinu, naraz sa doruti vlk cely spinavy a spoteny. Zacnu na neho revat:"Ty debil skleroticky, kde si bol, uz ta tu cakame ako sprosti." Vlk hovori:"Idem si cez les, naraz som stretol nejakeho chlapika - povedal, ze sa vola Costner a musel som s nim dve hodiny tancovat." Milan, Topolcany
900. "Chodte dnu, rozdelte si robotu, spravte poriadok, lebo chcem ist domov!", povedala upratovacka Hela. Martin, Bratislava
891. Idu dvaja na bicykli a spyta sa ich policajt:"Preco idete na bicykli dvaja?" Oni odpovedaju:"Lebo treti spadol." Fotta, Presov
887. Sedi babka na strome a okolo ide chlapec. Babka krici:"Pomoz mi zist dole chlapcek!". Clapcek sa len nechapavo diva a hovori:"Babka, a to vas hore dostal Retbul?" "Nie, pistbull" odpovie babka. Iva, Zilina
880. Slovak prisiel do Francuzska a dal si v restauracii miestnu specialitu - slimaky. Dostal ich na tanieri aj s budkami. Chyti jednu budku, vcucne - ej, to je ale dobrota! Chyti dalsiu, vcucne a tak pokracuje az po desiatu budku. Slimak z tej desiatej nechcel vyliezt. Potiahne prvykrat - nic, druhykrat - nic. Tak zobral nozik, otvoril budku a pozera: v budke slimak, drzi sa ako prilepeny a hovori hostovi:"Preco nefajcis dalej?" Ema, Potvorice
869. Dedko vychadza cely mokry zo sprchy a dcera mu hovori:"Dedko, utri sa, prechladnes a zomries." Dedko posluchol, utrel sa, prechladol a zomrel. Genja, Bratislav
862. Zena kazdu noc velmi chrapala. Muz ju budi a hovori:"Zena, nechrap, vypadne Ti maternica". Toto sa opakovalo niekolkokrat. Muz to nemohol vydrzat, hodil do postele kus hovadziny. Rano mu zena hovori:"Mal si pravdu, ta maternica mi vypadla." Muz sa pyta:"A bolelo Ta to ?" Zena hovori:"Ked vypadla, tak nie, ale ked som si ju tam naspat davala." Stefan, Prievidza
841. Ucitelka hovori malemu Jurkovi:"Povedz mi tri zvierata, ktore ziju v Afrike." Jurko sa zamysli a povie:"Dve tavy a jeden lev." Jaro, Povazska Bystrica
837. Pride zena k lekarovi a stazuje sa, ze jej strasne smrdi z ust. Lekar jej vravi, aby na neho dychla a zena, ze to nejde, ze to je hrozny smrad. Lekar:"Tak dychnite uz konecne na mna", hovori zene. Zena si da dolu z ust vreckovku a dychne na neho. Lekar padne na zem, asi za 5 min. sa preberie, utecie vedla do ordinacie. Napise tam recept a poda ho zene cez pootvorene dvere. Zena vyjde z ordinacie a cita:PRE ZACIATOK VYPLACHOVAT HOVNAMI !!! CHOSE, HC
826. Viete, preco je zene pri milovani zima? - Lebo lezí pod nulou! Macka, Trencin
824. Sedi rybar na brehu rieky a vedla neho je polmetrovy tenis. Pride druhy a nechapavo sa diva na ten polmetrovy tenis, kde to valia proti sebe Sampras vs Agassi a po chvili sa pyta:"Hej, naco Vam je ten polmetovy tenis ?" "Ale", vravi ten prvy "chytil som zlatu rybku a toto som si zelal." "No ty musis byt, ale riadny blbec, ked si si zelal taku hlupost", hovori druhy rybar. "Staraj sa o seba a skus si ju ulovit sam, dobre." Tak druhy rybar nahodi a hned chyti zlatu rybku. A rychlo ju odopina a pyta sa jej:"Ked ta pustim, tak mi splnis jedno zelanie vsak?" Rybka odpovie, ze ano. "Tak potom chcem mat plny kufor dolacov !!!" "Nech sa tak stane", povie rybka a zmizne v rieke. Rybar ide k autu a najde plny kufor kolacov. Vrati sa teda spat k brehu a pyta sa toho rybara s polmetrovym tenisom:"Ta rybka bola nejaka nahluchla, nie?" "Hej, snad si nemyslite, ze som chcel polmetrovy tenis." a.l.i., Puchov
801. Kyselina v zaludku sa zviecha, zrazu clup rum, clup vodka, clup 2 deci vina, kyselina si hovori:'tu sa nieco oslavuje, idem sa pozriet hore.' Juro, Bratislava
798. Ide blazon okolo zahrady a vidi zahradnika, ako nieco sype na jahody. Je zvedavy a pyta sa zahradnika: "Zahradnik, co to davas na tie jahody." Zahradnik mu odpoveda:"Davam na ne hnoj." Blazon kruti hlavou a cuduje sa: "Hnoj? Ja si na jahody davam slahacku. Ale ja som blazon." Samo, Trencin
789. Slecna, co by som vam musel dat, aby som vas mohol pobozkat. A ona:" Narkozu!!!!!!!" Jano, Portland.Maine
788. Rozpravaju sa Rus, American a Francuz, ze kto ma lepsie gumenne vyrobky American sa chvasce:" My sme nedavno vyrobili gumene kolesa, ktore nikdy nedostanu defekt." Francuz:"To je nic, my sme vyrobili take traky, ze nedavno, ked sa na stavbe stala nehoda, stavbarovi zachranili zivot." Rus:" Chlapi to je vsetko nic. My sme vyrobili pre stavbarov gumovu obuv. A ked posledne padlo lesenie, murar bol rozmlateny na sracku a gumaky boli bez skrabanca!!!!!!!" Jano, Portland.Maine
768. Viete, preco su vtipy o blondikach kratke ?? - Aby ich pochopili aj muzi... Ivka
767. Deti sedia v triede a pozorne počúvajú učiteľa. Vtom si Móricko poriadne prdne, veľmi nahlas a strašne smradľavo. Učiteľ ho hneď napomenie, no keď Móricko vystrúha priblblý úsmev, vyrazí ho za dvere. Stojí Móricko za dverami a ide okolo riaditeľ. Keď vidí, ako sa Móricko usmieva, pýta sa ho:"No, no Móricko, si za dverami a to Ti je ešte do smiechu?" "Prosím, pán riaditeľ, veď sa inak nedá. Ja som si v triede hrozne uprdol, teraz som tu na čerstvom vzduchu a oni tam ostali v tom smrade." Mirka, Trencin
760. Pride chlapik k doktorovi. Doktor hovori: "Mam pre Vas dve spravy - jednu zlu a jednu horsiu." Chlapik sa zamysli: "Povedzte mi najprv tu zlu a potom tu horsiu." Doktor odpovie: "Ta zla sprava je, ze Vam ostava 24 hodin zivota!" Chlapik sa zamysli: "Preboha, co uz len moze byt horsie?" Doktor na to: "No, zial nemohol som Vas vcera zastihnut..." Rado, Povazska Bystrica
757. Do nemocnice dovezu troch zranenych. Doktor sa pyta prveho, co sa mu stalo. "Isiel som na YAMAHE 190 km/h a vpalil som do stromu." Pyta sa druheho:"a Tebe?" "Isiel som na HONDE 200 km/h a vpalil som do stromu." Pyta sa tretieho: "a co Tebe?" "Isiel som na BABETE co to dalo, a ked presli okolo mna YAMAHA s HONDOU, myslel som si, ze stojim a tak som zosadol." Mirka, Trencin
751. Pride primar do nemocnice a informuje sa u hlavnej sestry o pripadoch. Sestra mu povie:"Dva lahke po autohavarii a jeden tazky, ked muz nechcel umyt riad." Lukas, Nove Mesto nad Vahom
750. Pride stary dedo ku dvom zenam na lavicke a hovori:"Ja mam vtaka-ohnivaka??? Kukni, jak mi ohniva!" Mikael, Trencin
727. Idu dve babky do obchodu a ta v strede spadne do kanala. 
Jakub, L.Mikulas
726. Idu dve babky po pusti a jedna nesie okno. Ta druha babka sa jej pyta:"Naco mas to okno?" Ta druha babka hovori: "Ked bude teplo, tak otvorim!" 
Jakub, L.Mikulas
723. Sedia traja podnikatelia v bare, ked sa zrazu ozve:Pip, pip, pip! Jeden z nich si prilozi ruku k ustam a rozprava ako do telefonu. Ked zlozi, ostatni dvaja sa ho pytaju, co to malo znamenat. "Ale, viete, mobil som furt stratil, tak som si dal namontovat do palca sluchadlo a do malicka mikrofon a takto teraz telefonujem. O chvilu sa zase ozve : Pip, pip, pip. Druhy si zohne hlavu k plecu a telefonuje. Ked skonci, ostatni dvaja sa ho spytaju, co to malo znamenat. "Ale, mobil som stale stratil, tak som si dal do pleca namontovat aj sluchatko, aj mikrofon a takto teraz telefonujem. Zrazu tretieho zacne napinat na vracanie, ostatni dvaja sa ho pytaju, co s nim je. "Ale, nic chlapi, len mi ide fax!"  
Kika, Trencin
715. Napis nad kostolom v Taliansku:"Vstupit do chramu v tricku a sortkach je taky isty hriech, ako zviest manzelku blizneho svojho" a pod to niekto dopisal:"Vyskusal som oboje neda sa to porovnat !!!" 
Albin, Detva
686. Rozpravaju sa dve dazdovky. "Mas doma stareho?" "Nemam.Vytiahli ho na ryby." 
Robo, L.Mikulas
684. Na hodine vytvarne vychovy se maji decka vyjadrit, jak by si prali vymalovat ucebnu. Hlasi se take Jozo. Nakonec ho ucitelka vyvola, i kdyz ma obavy, protoze je to stary sprostak. "Tak ja bych tady nasral zelenou, tam bych nasral modrou, nahoru bych nasral cervenou ... " nestaci dopovedet nebot ho ucitelka prerusi se slovy: " No to jsou zpusoby, jak to zase mluvis, dej mi zakovskou a otec necht prijde do skoly !" Dalsi den je otec se synem u pani ucitelky. Ucitelka mu rika o Jozove projevu. On se na syna podiva a streli mu pohlavek se slovy:" Vole, a nemyslis, ze by to bylo moc tmavy !!!" 
Jaroslav, Teplice - CR
683. Kdy slepice piska ? - No v papinaku nebo v parlamentu. 
Jaroslav, Teplice - CR
682. Jde ozraly chlapek z restaurace a bleje na kazdym rohu. Prijde k popelnici a bleje do ni. Vtom z ni vyskoci kocka a upaluje pryc. On se za ni ohledne a rika si:"Boze, kde jsem tohle sezral ??" 
Jaroslav, Teplice - CR 
681. Rozpravaju sa 3 upratovacky: 1. Kupte si odo mna panensky olej od Herbalife. 2. Ja uz nie som panna. 1. To nevadi, ked ho vypijes, budes. 3. Ja este som. 1. Ty ho nepi, lebo nou zostanes. 
Ingrid, Mana 
678. Viete, co vznikne skrizenim mysi a lienky? - Myslienka. 
Tom Bart
672. Ziak:"Pan profesor, po strope lezie pavuk!" Profesor:"Tak ho zasliapni a neotravuj!" 
Jozo Krivan, Kosice
671. Kto neskoro chodi, tak sa z hory ozyva a sam do nej spadne, kym sa nerozbije. 
Jozo Krivan, Kosice
669. Leteli dve lienky. Jedna bola osembodkova, druha tiez nemala nohy. 
Jozo Krivan, Kosice
665. -Maja,si panna? -Nie vodnik. 
Jozo Krivan, Kosice
664. -Uz Ta to napadlo? -Hej,ale ubranil som sa. 
Jozo Krivan, Kosice
663. Alkohol je metla ludstva. Preto zametajme. 
Jozo Krivan, Kosice
662. Nehovor hop, kym Ti nepreskoci. 
Jozo Krivan, Kosice
661. Dazdovka sa potkla.  
Jozo Krivan, Kosice
660. Kto sa smeje posledny - ten ma dlhe vedenie. 
Jozo Krivan, Kosice
643. Starka povedala -Sranda musi byt! - a spalila si dochodok. 

642. U riaditela cirkusu zazvoni telefon.- Halo, ponukam vam vynikajuce artisticke cislo. - Co viete? - pyyta sa unudeny direktor. - Tancujem na lane a pritom balancujem s tazkymi gulami. - To sme uz mali! - Ale okrem toho robim aj styri salta a dopadnem spat na lano! - Aj to sme uz mali! - A pri vystupe hram na ustnej harmonike! - licituje uchadzac. - To vsetko tu uz davno bolo. Ten na druhom konci drotu strati trpezlivost. - No dobre, ale ja som pes! 

Mato, Brezno
641. Zobrak stoji na prahu domu:- Prosim si pohar vody, lebo mam taky hlad, ze ani neviem, kde budem spat. 
Mato, Brezno
640. Po pusti plava lod a stretne melon. Pyta sa ho:- Kolko je hodin? Melon vytiahne teplomer, pozrie nan a odpovie:- Zajtra bude stvrtok. Lod chce byt slusna a vravi:- Dakujem nefajcim. 
Mato, Brezno
635. Na zabave sa dvaja zoznamuju:"Ja som Baran zo Sole." "A ja som ovecka z cukru." 
Jan, Dominik, Vranov
627. Sedia dvaja vezni spolu v cele uz dva roky, zrazu sa jeden postavi ku oknu a hovori:"Ako ja milujem zvieratka." 
Druhy vstane z postele a zacne okolo neho skackat a hovori:"Ja som Tvoj zajacik, ja som Tvoj zajacik." 
Renata, Zilina
625. Hovori masochista sadistovi - Zbi ma ! Sadista odpovie - Nezbijem ! 
Mino, Blava
596. Zazvoni telefon, chlapik ho zdvihne a pocuje:- je tam cislo 444 444  ??? - ANO - prosim Vas, mohli by ste mi zavolat lekara, zasekol sa mi prst v ciselniku !!! 
BUGRO, Trencin
588. Lekar sa vecernou hodinou zakrada po cintorine. Pride za nim neznamy muz a vravi:"No co, pan doktor,inventura?" 
Roman, Kovacova
585. Cestuje matka s dcerou vo vlaku, ked v tom do kupe vojde muz a hovori:"Fuj, ake skarede dievca, ako sa nieco take mohlo aj narodit", a odide. Zena sa hrozne rozplace. V tom vojde sprievodca a hovori:"Aki su dnes ti ludia hrozni, nech sa paci pani vreckovku a par orieskov pre opicku." 
Patulienka, Martin
582. "Mami, ako sa vyvijaju jednovajecne dvojcata?" "Jedno zo zltka, druhe z bielka." 
Tana, Kovacova
581. Rodicia sa pytaju syna:"Chces braceka alebo sestricku?"  - Z kazdeho rosku trosku. 
Tana, Kovacova
574. Aky je rozdiel medzi rakvou a platom? - Nijaky, ani z jedneho nevyjdes. 
Ivana a Lucia, Presov
568. Ide trabant po ceste a krici:"Pozor h...vno, ide auto!!!" A h..vno hovori: "Ak si Ty auto, tak ja som potom torta!!" 
Jj, Trencin
563. Dvaja chytia morsku pannu. Pozeraju na nu a po chvili ju jeden hodi naspat do vody. Ten druhy sa pyta:"A preco?" "A ako?" 
Tana, Kovacova
559. Pride koktavy k logopedovi a hovori:"Pan doktor, ja kokcem a robi mi to velke problemy v praci." D:"A kde robite?" P:"V slepaciarni zahanam vecer sliepky do kurnikov." D:"A ako Vam pri tom moze prekazat koktanie?" P:"Viete, ked spravim pravou rukou heees, vsetky, co su napravo, vbehnu do praveho kurnika, ked spravim lavou rukou heees, vsetky, co su nalavo, vbehnu do laveho kurnika, ale vzdy jedna ostane v strede. A ked jej poviem :TY PIPIPIPI....,vsetky vybehnu von." 
Peter, Puchov
551. Stretnu sa dvaja blazni a jeden vravi druhemu: - Kolko je tri a styri? - 267. - Jaj, tebe je lahko hadat, ked si na prstoch ratas. 
M.Hajduk, Zvolen
550. Pride kostra do krcmy a pyta si: Jedno pivo a handru... 
Maya, Sydney - Australia
545. Spitak prepadne vecer v meste mnisku, zviaze ju a krici na nu:"Uz si dolietal Batman!" 
Andrea, Presov
537. Povedzte mi stale zelenu rastlinu. - "Spenat". 
Piskota, Blava
535. Po dlhom vysetreni hovori lekar pacientovi: - Neviem stanovit Vasu diagnozu, mozno je na pricine alkohol. - Nevadi, pan doktor, pridem druhy raz, ked budete triezvy. 
Rado, Puchov
513. Cikam, cikam proti vetru, coze to mam na tom svetru? Je to fliacik, a ci rosa? Ale coby, ostal som sa. 
BRCO, Trencin
512. Pride Janko domov a povie ockovi, ci chce vediet, co povedala mama u mliekara. Ocko dal synovi dvadsat korun a  Janko mu povedal:,,Prosim si liter mlieka". 
Lisa, Banska Bystrica
510. Rodicia sa ponahlaju do divadla a aby trojrocny syncek skor zaspal, pustia mu gramofon. Vratia sa po troch hodinach a najdu synceka, ako si trieska hlavu o stenu a krici: "Chcem, chcem, chcem!" A z gramofonu sa ozyva: "Chcete pocut rozpravku? Chcete pocut rozpravku? Chcete pocut rozpravku?..." 
Ivana, Trnava
497. Dvaja teplosi sa chystaju na diskoteku. Jeden sa nevie rozhodnut, co na seba a tak sa pyta:"Ty, Jozi, ako vyzeram lepsie, bez ciapky, alebo bez klobuka?" 
Kika, Trencin
496. Pride bezzuby k zubarovi a povie:"Prvy april!" 
Lucia, Banska Bystrica
483. Na Morave je povoden, cela dedina je evakuovana, len Fero a Miso ostali sediet na strome a pozeraju, ako voda stupa zrazu priplava pod strom klobuk, otoci sa a plava oproti prudu. Takto sa to opakuje asi 10 krat a Fero vravi:"Nezda sa Ti, ze ten klobuk chodi hore dole." "No a co, nepocul si vcera v krcme Jana:'Povoden, nepovoden, orat sa musi!'" 
Lubos, Ziar nad Hronom
481. Stretnu sa dve zname a jedna z nich ma v kociku dvojicky.Druha sa jej pyta:"To su dvojvajecne?" "Nie, to su dvojcata." 
Igi, B.Bystrica
465. Z DEVIATEHO POSCHODIA SPADNE MULDER A DOPADNE SCULLYOVA. CO JE TO? - AKTY X. 
Lulu, Presov
465. Preco Indiani pochovavaju svojich zosnulych na stromy?   - Lebo tam maju cintorin. 

464. Idu zeny do neba a pri brane sa ich sv. Peter pyta:"Do neba moze len ta, ktora nikdy nezhresila". Vsetky sa otocili, len jedna to mala v pazi a isla dalej. A sv. Peter na nich krici:"hej, tu hluchu si berte so sebou." 

Marko, Zvolen
463. -Zasa si bez mojho dovolenia zametala garaz? -Ano, drahy, ale preco Ta to tak rozculuje? -Nemozem najst nasu FIATKU. 
Jozo, Puchov
460. Pride Jozko do obchodu a pyta sa:"Mate sto rozkov?" a predavacka mu hovori:"Nemame".Na druhy den pride zasa do toho isteho obchodu a pyta sa:"Mate sto rozkov?" a predavacka:"Nemame". Predavacke to neda a objedna sto rozkov. Na treti den pride Jozko zasa do toho isteho obchodu a pyta sa:"Mate sto rozkov?" a predavacka mu hovori:"Mame" a Jozko hovori:"Som zvedavy, co teraz s nimi budete robit!!!" 
Cuxi, Presov
453. "Janko, kolko ma clovek zubov?" "No predsa plnu hubu, ne?" 
Silvia, Nove Mesto nad Vahom
442. Co sa stane, ked sa pohadaju hluchonemi ? - Dostanu svalovicu. 
Brano, Bratislava
428. Pride bezzuby k zubarovi, otvori naplno usta a zakrici:"Prvy april!" 
Ipa, Trencin
398. Dojizdak pride do restauracie a kuka sa po nejakom jedle. Zbada pri prazdnom stole tanier. Pride k nemu a vidi, ze je v nom fazulova polievka. Rychlo ju zje a spokojne si odgrgne. Zrazu zbada pod tanierom zamasteny a spinavy hreben. Neznesie to a okamzite sa pogrcia spat do taniera. V tom pride za nim chlapik a pyta sa ho:"Tiez ste zbadali ten hreben?"  
Andrej, B.Bystrica
394. Z 12. poschodia vypadne skrutka a na prizemie dopadne kombajn. Viete preco? - Lebo na desiatom byva Mac Gyver. 
Ivana, Trencin
389. Dochodca sa pyta mladej peknej dievciny: - slecna prosim Vas, kolko je hodin? - za pol hodinu 500 a za hodinu tisic. 
Vlado, B.Bystrica
377. Aforizmy madarskeho basnika pisané v slovencine: 
- Nehytaj ma za vlasy, co zblaznila sa si. 
- Ked vysiel mesiac nad horu, ja ucit zacala sa som. 
- Co robis? Kupem! Koho? Sa! 
Vlado, B.Bystrica
369. Bezi Juro po luke pred svojou inteligenciov, ale on je richlejsi. 
Jozo Mrkva, Blava
360. Vezu sa beznohy s holohlavym v kabriolete. Holohlavy hovori :"Dupni na to, nech mi veje haro!" 
Kika, Trencin
352. Muz nasvstivi vesticku, aby sa dozvedel svoju buducnost.Ta mu hovori:"koli Vam zomru miliony ludi". Muz smutny odchadza, ked vtom zbada maleho chlapceka, ako sa hra na kolajniciach a nevsima si vlak. Muz si hovori:"ked koli mne maju zomriet miliony ludi, potom zachranim aspon jedneho". Muz zoberie chlapca a pyta sa ho:"ako sa volas" a chlapec mu odpoveda:"ADOLF HITLER". 
Cuxi, Presov
351. Rozpravaju sa dvaja hrbati: "Pozicaj mi tisic korun, zajtra sa vyrovname." 
Martin, Dubnica nad Vahom
342. Viete, ako by sa volal serial Akty-X, keby v  nom ucinkovala pani Ruzickova so synom? - Akty-XXL! 
Ipa, Trenčín
341. Jano rozprava chlapom v krcme:"Chlapi, mne sa minule snival strasny sen - snivalo sa mi, ze mam dieru v hlave. Zobudim sa, idem k zrkadlu a ta diera tam naozaj bola." "A kedy zmizla?", pytaju sa chlapi. "Hned, ako som prestal zivat." 
Kika, Trencin
331. Chlapcek, povedz mi ako sa volas? "Jooszkoo" Ale povedz to krajsie! "Kraajsiee ????" 
Miro, Ziar nad Hronom
326. Isli 3 hladne babky do jaskyne a vysli 2 najedene ...he he he. 
M.A.T.T., Presov
302. Pride chlap do baru a objedna si 12 poldeci whisky. Barman naleje a chlap ich jeden po druhom vypije. Barman sa pyta: "Co oslavujete?" "Prve vyfajcenie." Barman na to:"Tak to mi dovolte, aby som Vam kupil este jeden." A chlap odpoveda: "To je zbytocne, lebo ak som sa tej hnusnej chute nezbavil po 12 poldecakoch, ten 13. to uz nespravi." 
Lenin, Kotrcna Lucka
301. Po mori plava stara vojenska lod s galejnikmi prikovanymi k veslam. -Galejnici - vola dozorca - mam pre vas dve spravy: radostnu a smutnu. Ktoru chcete pocut skor? Trestanci chceli pocut najprv tu dobru. -Dobra sprava znie, ze dnes budu na obed kurcata. -Hura! -kricia nadseni trestanci. -A teraz ta smutna: Po obede si chce kapitan zajazdit na vodnych lyziach! 
Jano, Trencin
291. Pride uradnik cely nateseny do prace, vysype pred sefom kos plny odpadkov, tlapne sekretarku po zadku, ked mu kolega povie: "kasli na to Fero, ja som ten tiket nepodal." 
Jano, B.Bystrica
285. Povoden v malej slovenskej dedinke zaciatkom tohto storocia. Na streche zatopenej drevenice sedia Jano s Jozom, ked tu zrazu vidia popod vodu chodit klobuk sprava dolava a naspat. -Ty, Jano, co to je? spyta sa Jozo. -To bude Ondro, hovoril, povoden, nepovoden, on ide orat! 
Kika, Trencin
269. Inzerat:" Predam rusky mobilny telefon. Znacka: Aj s podvozkom!" 
R&M, PX
262. Mladik oslovuje peknu slecnu: - Slecna, my sme sa uz niekde videli. - Ano? A kde ? - V ZOO. Stali ste pri klietke s opicami a niekolkokrat ste sa na mna pozreli. - Preboha! Ako ste sa dostali z tej klietky von? 
Feri, Presov
259. V krcme: - Vcera som chytil rybu ako moja ruka. - Netáraj. Také špinavé ryby neexistujú. 
Feri, Presov
252. Sedi dedo v krcme, uz dost opity, pozera na hodinky a zisti, ze uz mal byt davno doma. Tak sa skusa postavit, ale akosi mu to nejde. Tak si da kavu a zase sa skusa postavit. Zase mu to nejde. Tuto proceduru opakuje asi 10x az si povie: 
"No nic, babka bude zurit, musim sa domov nejako doplazit." A tak sa priplazi domov, potichu sa prezlecie a vlezie do postele. Rano mu babka hovori: "Teda dedo, Ty si musel byt vcera pekne ozraty." A dedo hovori: "A ako to vies, ved som sa vcera snazil byt tak potichu." A babka mu na to hovori:"To si teda bol, ja som Ta nepocula, ale rano volal krcmár, ze si si tam zabudol invalidny vozik!!!" 
Miro, Trencin
247. Vojde zahorak v rychliku do kupe a tam samy cernoch.Zahorak sa zacuduje:"Na a co tu horelo?" 
Kika, Trencin
241. Manzel sa vrati domov do svojho bytu na 4.poschodi. Na stolicke zbada cudzi oblek a hned sa ide pozriet na balkon. Tu vidi holeho chlapa, ako visi na zabradli. Ten prehovori prvy:"Toto je byt Novakovcov?" "Nie, ti byvaju o poschodie vyssie." 
"Dofrasa, zasa som nedoskocil..." 
Kaciatko, Zilina
240. V nebi su dve velke brany. Na jednej je napis "Pre muzov, ktori boli cely zivot pod papucou." Pred nou stoji nekonecny rad chlapov. Na druhej je napis "Pre muzov, ktori neboli pod papucou." Pred nou stoji osamoteny sedivy chlapik. Spoza brany sa ho pytaju:"A ty, co tu takto stojis?" "Ale, zena mi povedala, aby som tu stal, tak tu stojim." 
Martin, Dubnica nad Vahom
239. Idu dvaja zalubenci po parku a spoza jedneho kricka pocuju:"Este ho tam nedavaj, este si ho chcem trosku pohladkat, pobozkat!" Chlapec s dievcatom nakuknu a tam dve babky pochovavaju kocura. 
Kika, Trencin
232. Prudka rieka, proti prudu sa pomaly, s tazkostami prediera kanoe. Vzadu sedi Orlie Pero a fajci fajku, vpredu jeho zena zo vsetkych sil vesluje. Z brehu krici Biely Medved:"Orlie Pero, mam vyborny novy tabak. Pod ho vyskusat." "Teraz nemozem, veziem zenu do porodnice." 
Martin, Dubnica nad Vahom
224. Na zeleznicnom hranicnom prechode pride colnik do kupe a pyta sa:"Drogy,cigarety, aklohol...?" Z kuta sa ozve polospiaci hlas:"Ja kavu, prosim." 
Laco, Bratislava
222. "Pane, nepite tu vodu. Je otravena." "Co rikate?", pyta sa Cech."Len sa napi synku, len sa napi." 
Zuzika
210. Mala Karkulka pride za babickou a pyta sa " babicka preco mas take velke usi?" Aby som ta lepsie pocula Karkulka moja " hovori babicka."Babicka a preco mas take velke oci"? spytuje sa opat Karkulka." Babicka sa napali a hovori "a to sa musis na mna pozerat akurat ked seriem?  
Janka, Bratislava
203. Vnucka sa pyta dedka:"Dedko, co je to penzia?". A dedko jej na to odpoveda:"Moja mila, penzia je spomienka na plat." 
Sova, Trencin
200. Pri cvicnom skakani s padakom instruktor radi svojim zverencom,aby naratali do desat a potom otvorili padak.Jeden parasutista si uz v trave bali padak, ked tu zrazu pocuje tupy zvuk a nato sa ozve:"Ssssssssssssssssssssssest." 
Rasto, Bratislava
196. Sedia dvaja trpaslici na ziletke, pride k nim treti a hovori:"posunte sa !" ( Auuuuuu ) 
BOSS
194. Pride Janko domov zo skoly a s placom hovori ockovi:"Tati, deti sa mi v skole smeju, ze mam velke zuby!" "To nie je pravda, Janko. Len si zavri usta, aby si neposkriabal parkety." 
Susan, Trencin
174. Ide babka po pusti a zbada studnu. Natesena vykrikne:"VODAAA" a zo studne sa ozve:"KDEEE?" 
Mirko, Zilina
157. "Dobre rano, to ste Vy, co ste sa dali zobudit o siestej?  Tak sup, sup z postielky, lebo uz je devat." 
Linn a Pemm, B.Bystrica
141. V prerii sa stretne velky biely a cerveny polovnik. Cerveny polovnik rychlo vystrie ruku a ukazuje jednym prstom na bieleho. Ten tiez vystrie ruku, ale uz ukazuje dvomi prstami na cerveneho. Cerveny polovnik da ruky nad hlavu a urobi z dlani striesku. Biely polovnik pri pase znazorni rukou vlnovku. Potom este chvilu stoja, divaju sa na seba a potom sa otocia a idu prec. Vecer hovori biely polovnik zene:"Vies co, dnes som stretol velkeho cerveneho polovnika. Prisiel ku mne a hovori - vypichnem Ti jedno oko (vystreta ruka s jednym prstom). Ja hovorim - vypichnem Ti obe oci (ruka s 2 prstami). On hovori - vyzeniem Ta na vrch kopca (strieska) a ja mu na to -zazeniem Ta k moru (vlnovka). A potom sme sa rozisli". Cerveny polovnik tiez hovori vecer zene : "Dnes som stretol velmi cudneho cloveka. Pridem k nemu a hovorim - Kto si ? (1 prst). 
On odpoveda - Koza (2 prsty). Ja sa spytujem. Horska ? (strieska), a on hovori - nie riecna (vlnovka). 
Erik, B.Bystrica
138. Pri ankete na MISS sa pytali jednej slecny:- Co mate najradsej ? Slecna sa zacervenala a prehlasila:- Za druhe dobre jedlo a za tretie kvety. 
Majo, Presov
132. Dvaja rybari chytaju ryby. Zrazu jeden vylovi morsku pannu. Chvilu sa na nu diva a potom ju pusti naspat do vody. Druhy sa ho pyta:"Preco?" Prvy odpoveda:"Ako?" 
Milan, Bratislava
130. Babka zahoracka predava na trhu sliepku. Pride ku nej dedko zahorak, opacuje sliepku a pyta sa zahoracky: 
- "Na kolko znese ta slapka?" - "Liter cerveneho, a potom uz grca." 
Vlado, Trnava
128. Sedi muz pri televizore a spokojne popija pivo. Zrazu zazvoni zvoncek pri dverach. Muz nazureny, kto ho otravuje, ide ku dveram. Otvori dvere a nikoho nevidi. Pozrie sa na zem a tam slimak. Nastvaný ho odkopne. Preslo DESAT rokov. Muz sedi pri televizore a spokojne popija pivo. Zrazu zazvoni zvoncek pri dverach. Muz otvori dvere a nikoho nevidi. Zrazu sa zo zeme ozve nahnevany hlas: "TO CO MALO BYT ?!"  
Kacena, Zvolen
109. Rozpravaju sa dvaja priatelia - Uz dva krat som si pisal ziadost o udrzbarov a este ani raz nikto neprisiel. - No, a ja som nikam nepisal a uz prisli dva krat. - Kto udrzbari ?! - Nie, - zlodeji. 
Jarmila, Zilina
103. Pride chlap domov a najde zenu s cudzim chlapom v posteli. Chlapi sa zacnu bit.Z detskej izby vola syn na otca. "Otec - parohami do neho". 
Vlado H., B.Bystrica 
102. Pride chlap ku gynekologovi a vravi:"uz asi mesiac citim taku tahavu bolest od pasa hore".Lekar mu povie, ze sa uz neda nic robit a amputuje mu prirodzenie. Chlap teda ide za krajcirom,aby mu usil nove nohavice.Krajcir mu pri skusani hovori:"prosim radil by som Vam, aby ste si ich dobre vyskusali, lebo ak su nohavice zle usite mozete potom citit taku tahavu bolest od pasa hore!!!". 
Peter, B.Bystrica 
101. Prilozil som mu revolver k celu a on sa zacal smiat. No nezabili by ste ho? 
Peter K., Zvolen 
100. Hovori pan lekarovi: "Pan doktor, ja mam asi alergiu na kozenne veci". "Nehovorte", vravi lekar. "A preco?" "No vzdy, ked sa rano zobudim v topankach, huci mi v hlave a je mi strasne zle..."  
 
97. Postar cely spoteny vesluje k osamotenemu majaku a nahnevane odovzdava straznikovi majaku list."Este raz priveslujes s takto nastvanym ksichtom," hovori mu straznik, "a predplatim si dennik".  
 
91. Novomanzelia na svadobnej ceste v Taliansku sa posadia do restauracie a rozmyslaju nad jedalnym listkom. Konecne sa rozhodne muz 
- Dve porcie Spimoni Vericelli.  
- To, prosim, nepojde, to je majitel restauracie.  
Katka, Trencin 
89. Gestapo nahana partizanov. Partizani sa schovali do studne. Nemci pribehnu k studni , pozeraju do nej a jeden hovori:,,Mozno isli do lesa." Zo studne ozvena:,,Mozno isli do lesa" Nemec zas hovori: ,,Mozno su v studni"  
Zo studne ozvena:,,Mozno su v studni" Nemec hovori tomu druhemu:,,Ty, pocuvaj, hod tam granat!" Zo studne ozvena: ,,Mozno isli do lesa......."  
Viera, B.Bystrica 
88. Naco je na tampone snurka ? Aby filcky mohli skakat BUNJI JUMPING  
TOM, Bratislava 
79. Pride Debil za Jezisom a pyta sa ho, preco mu vravia Debil. Jezis vravi:"Zves ma z kriza a ja ti poviem preco". Debil vytiahne klince z ruk a Jezis zamava rukami, padne na ksicht a hovori:"Najprv nohy ty Debil".  
Miro, Jarovnice 
78. Sklerotik ma vsetko na co si spomenie.  
Miro, Jarovnice 
71. Jeden anglican-gentleman,dvaja anglicania-stavka,traja angl.-parlament.  
Jeden Francuz-milenec,dvaja-suboj,traja-revolucia. Jeden zid-mestke obchodne stredisko,dvaja-medzinarodny sachovy turnaj,traja-rusky statny symfonicky orchester. Jeden rus-opilec,dvaja-bitka,traja-zakladna bunka stranickej organizácie.  
Denis, Nove Mesto/Vahom 
70. Sedia traja upiry na strome. Zrazu jeden vzlietol  a vratil sa za pol hodinu zafŕkany od krvi. Kde si bol? -pytaju sa ho ti dvaja. -Vidite tu luku a na nej tu kravu? Tak tu som celu scucal z krvi. Za chvilu vzlietol druhy z netopierov a vratil sa za hodinu este viac zababrany od krvi. Kde si bol? -pytaju sa ho ti dvaja. Vidite ten kravin pod lesom? Tak tam som scucal z krvi vsetky kravy. Potom odletel treti  upir a vratil sa za pat minut zababrany od krvi od hlavy po paty. Kde si bol? - pytaju sa ho upiri. Vidite tu kostolnu vezu v strede dediny? No a ja som ju nevidel!  
Foxlion, L.Mikulas 
68. Manzelia zavitali do ZOO.Prezeraju si vystavene exponaty a zastavia sa pred klietkou opic.Manzelka sa priblizi ku klietke velkeho opiciaka a tomu sa podari ju chytit a vtiahnut do klietky.Manzelka krici: "Stary, pomoz mi, ten  
ma tu snad ide znasilnit."Manzel si spokojne potiahne z cigarety a hovori: "Vies co, povedz mu, ze ta prave boli hlava."  
Hi,hi,hi.........  
Miro, Zilina 
65. Ona sedi v parku na lavicke a on jej lize ... Ona hovori: -Daj si dole okuliare, steklis ma na stehnach On: Da si ich dole a lize dalej. Ona hovori: -Radsej si ich nasad, lizes lavicku.  
Martin Ch., Trencin 
59. Ucitelka na fyzike hovori. Teraz si na tento predmet posvietime tienidlom.  
Brano K., Bratislava 
55. Predam susedovho psa. Predam zdochnute kanariky.  
Martin D., Trencin 
39. Stretne sa Rus, American a Slovak. Rus hovori:" My mame tolko zastav, ze by vam cele nebo pokryli." American hovori:" My mame tolko lietadiel, ze by vam cele nebo zakreslili." A Slovak povie:"My mame tolko zlodejov, ze by vam to vsetko za jednu noc pokradli!"  
Miroslava K., Lucenec 
38. Idu dva balony po pusti a jeden zrazu povie:"Pozor kaktussssssssss!"  
- A druhy sa spyta:"Co hovorissssssss?"  
                                                               Miroslava K., Lucenec 
32. Vymenim izboveho psika za dvojizboveho  
Jurino, Trencin 
31. Idu dve vysmiate ihly a stretnu spendlik.Spendlik sa pyta, preco ste take vysmiate? Konecne sme si zapichali.  
Mirka, Trencin 
27. Lod stroskota na pustom ostrove. Zachrani sa len hlupy Jano a koza. O 5 rokov ide okolo ostrova dalsia lod. Kapitan vidi na brehu opusteneho maleho chlapceka a spytuje sa ho : "Chlapcek, ako sa volas?" A on odpovie: "Beeela."  
Miroslava K., Lucenec 
20. Stretnu sa dvaja kamarati a jeden hovori -  
- Kam ides ?  
- Do kina.  
- A co davaju ?  
- QUO VADIS  
- A to co znamena ?  
- Kam ides  
- Do kina  
- A co davaju  
- Quo Vadis  
- A to co znamena  
- Kam ides ?  
- Do kina ...............................  
Jarmila, Zilina 
10. Slony nahanaju mamuta, chytia ho a zacnu ho bit chobotmi, zrazu sa mamut ozve:"Nechajte ma vy odporni skini!"  
Nika, Zvolen 
9. Noc ticha, ulica tmava, po nej sa blizi postava, zrazu sa zohne, zvracia... to sa Vladimir Iljic z diskoteky vracia...  
Jozef L., Zvolen 
8. Vecer sa z krcmy vrati domov otec a je cely dobity a krvavy. Syn sa ho pyta:"Otec, co sa Vam stalo?" Otec hovori:"V krcme ma zbil miestny surovec." Syn mu hovori:"Otec, okamzite ideme naspat!" Pridu do krcmy a syn povie miestnemu surovcovi:"Co si to urobil mojmu otcovi?" Miestny surovec vstane a udrie otca do tvare. Syn sa na to pozera a hovori:"Surovec, skus to este raz!" Surovec otca znovu udrie este silnejsie a otec spadne na zem. Nakoniec syn hovori:"Otec, podte prec, lebo ten Vas aj zabije!".  
Peter B., Banska Bystrica
7. Vysoky a nizky na WC mocia do pisoarov. Vysoky zbada, ze nizky velmi zmurka a pyta sa ho:"Co, nervy, nervy?". Nizky mu odpovie: "Nie, frka, frka!"  

6. Stazuje sa muz lekarovi:" Pan doktor, uz niekolko dni mam vysoke teploty." Lekar hovori:"Predpisem Vam cipky." Muz pride domov, cipky poseka nozom na drobno, prehltne a zapije vodou.Na druhy den je muz opat u lekara a hovori: "Pan doktor, teplota mi vobec neklesla." Lekar mu opat predpise cipky a doma sa opakuje to iste. Dalsi den je muz opat v ordinacii. Lekar je zufaly, ale aj velmi nahnevany a ironicky hovori:"Vy tie cipky asi zeriete". Muz nahnevane odpovie: "Nie, do riti si ich pcham!"  

5. V okrese Dunajska Streda pride zakaznik do predajne aut a hovori:"Chcel by som kupit nejaky auto." Veduci sa ho pyta:"Aky by to malo byt znacka?" Zakaznik odpoveda: "Najlepsie by bolo DSA, alebo DSB."  

4. Partizani prenasledovani gestapom sa ukryju u starenky na sope. K starenke pridu gestapaci a zacnu starenku mucit:"Kde su partizani?" Starenka:"Ja neviem!" Gestapaci odrezu starenke nohu. Mucia ju a odrezu jej aj druhu nohu. Nakoniec odidu v domneni, ze starenka naozaj nic nevie. Potom partizani schadzaju zo sopu a krutiac hlavami hovoria babke:"Vidite, vidite babka, loz ma kratke nohy." 

3. Za cias byvaleho rezimu maju adeptky na poziciu veduca WC prijimacie pohovory. Prva z nich stoji pred skusobnou komisiou a otazka znie:"Dvere s nakreslenym chlapcekom?" Odpoved: " WC pre panov." Druha otazka:"Dvere s nakreslenym dievcatkom?" Odpoved:"WC pre damy." Posledna otazka: "Dvere s cervenou hviezdou." Odpoved:"WC pre nasich sudruhov - komunistov." Komisia sa rozhodla, ze vsetky otazky boli zodpovedane spravne a poziadali uchadzacku, aby poslala dalsiu kandidatku. Pri dverach sa jej vsetky vyzvedaju:"Tak co, ake si mala otazky?" Ona hovori: "Dve odborne a jednu z politiky." 


 
Pridaj vtip Novinky Starinky Karikatúry
 

Za obsah zasielaných príspevkov nezodpovedáme. Sú zverejňované bez úprav.
Budeme radi, keď nám zašlete svoje pripomienky na náš e-mail.
Home Page